Партизан на Хамбург
Уочи вероватно последње утакмице рукометне Лиге шампиона у нашој земљи ове сезоне, између Партизана и Хамбурга у Нишу (субота, 19 ч), тренер српског првака Александар Брковић је расположен:
– Ове две седмице смо у Бундеслиги... Прошлог викенда смо играли са Фленсбургом у Немачкој, сада чекамо Хамбург. Шалу на страну, трудићемо се да одиграмо што боље, искористићемо ову утакмицу за стицање искуства и спремање за неке следеће мечеве.
Игром случаја, ни после скоро 100 мечева Лиге шампиона ниједан од 24 учесника није елиминисан, али шансе „црно-белих” да се домогну четвртог места „А” групе су само теоретске (у последњем колу иду на мегдан Адемар Леону). А питање је када ће неки наш представник поново играти са најскупљим екипама водеће националне лиге светског рукомета, у којој су Хамбург и Фленсбург два од три клуба са највећим буџетом(први осам, други скоро шест милиона евра за сезону).
– Страни клубови се чуде како успевамо да играмо са виртуелним буџетом – каже генерални директор Партизана Александар Благојевић.– Веома сам задовољан наступом. Помак који смо направили се не мери само бодовима, него и играма које смо пружили. Осим победе, било је неколико мечева у којима смо имали активан резултат до последњег минута. Недостајало је среће, искуства, квалитета, што ћемо надам се имати следеће године.
Што се тиче наредне сезоне, у Партизану кажу да су за његове младе играче заинтересовани многи и да ће, у случају да буде изузетних понуда, моћи да иду. Али, руководство нашег рукомета је ионако задовољно већ тиме што имамо представника у Лиги шампиона (скор „црно-белих” у последње две сезоне 17 пораза у 18 мечева). Како је председник РСС Велимир Марјановић рекао јесенас када је Министарство омладине и спорта наменило четири милиона динара за „црно-беле”, та средства су „део стратегије да се помогне клубовима учесницима Лиге шампиона, а да они заузврат промовишу дечији спорт кроз посете и утакмицама у школама широм Србије”. Верујемо да би „црно-бели” промовисали спорт у школама и без те помоћи...
Осим Партизана, имамо још два представника у Европи. У најслабијем, Челенџ купу рукометаша, мечеви осмине финала чекају српског друголигаша Спартак Војпут (против Еша из Луксембурга играће 17. фебруара у гостима и шест дана касније у Суботици) и Раднички из Крагујевца (23. и 24. овог месеца састаје се са Драгунасом у Литванији). У женском рукомету немамо више представнике ни у Челенџ купу...
----------------------------------------------
Дерби: Кил - Веспрем
Лига шампиона, осмо коло
А група
Фленсбург – Адемар 27:22
Партизан – Адемар субота
Монпеље – Ч.медведи недеља
Табела
|
Фленсбург |
9 |
6 |
2 |
1 |
281:250 |
14 |
|
Ч.медведи |
8 |
5 |
2 |
1 |
251:223 |
12 |
|
Хамбург |
8 |
5 |
2 |
1 |
236:218 |
12 |
|
Монпеље |
8 |
2 |
1 |
5 |
238:246 |
5 |
|
Адемар |
9 |
2 |
1 |
6 |
237:269 |
5 |
|
Партизан |
8 |
1 |
0 |
7 |
224:261 |
2 |
Б група
Цеље – Констанца субота
Атлетико – Савехоф недеља
Кил – Веспрем недеља
Табела
|
Веспрем |
8 |
8 |
0 |
0 |
248:191 |
16 |
|
Кил |
8 |
6 |
0 |
2 |
269:219 |
12 |
|
Атлетико |
8 |
4 |
0 |
4 |
217:218 |
8 |
|
Цеље |
8 |
2 |
0 |
6 |
192:215 |
4 |
|
Констанца |
8 |
2 |
0 |
6 |
190:231 |
4 |
|
Савехоф |
8 |
2 |
0 |
6 |
227:269 |
4 |
Ц група
Виве Килц – Шамбери субота
С.Петербург – Металург субота
Бјерингбро – Горење недеља
Табела
|
Виве Килц |
8 |
8 |
0 |
0 |
240:192 |
16 |
|
Горење |
8 |
6 |
0 |
2 |
230:194 |
12 |
|
Металург |
8 |
5 |
0 |
3 |
207:183 |
10 |
|
Бјерингбро |
8 |
3 |
0 |
5 |
214:223 |
6 |
|
Шамбери |
8 |
1 |
0 |
7 |
201:239 |
2 |
|
С.Петербург |
8 |
1 |
0 |
7 |
192:253 |
2 |
Д група
Шафхаузен – Фуксе четвртак
Пик Сегед – Динамо Минск субота
Барселона – Загреб субота
Табела
|
Барселона |
8 |
7 |
0 |
1 |
256:199 |
14 |
|
Фуксе |
8 |
6 |
0 |
2 |
221:220 |
12 |
|
Динамо М. |
8 |
5 |
1 |
2 |
227:203 |
11 |
|
Шафхаузен |
8 |
2 |
0 |
6 |
219:252 |
4 |
|
Пик Сегед |
8 |
2 |
0 |
6 |
210:243 |
4 |
|
Загреб |
8 |
1 |
1 |
6 |
203:219 |
3 |
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


