Туризам на штандовима
Београдски сајам је у жижи: сутра се поново отварају његове капије јер почиње 29. међународни сајам туризма. Ова манифестација, од великог значаја за нашу привреду али и за наше сународнике знане по радим и галантним путешествијама, затвара се у недељу, 29. априла.
Као и претходни, и овај сајам је прилика да посетиоци на једном месту виде целокупну домаћу и инострану туристичку понуду, цене и аранжмане за предстојеће лето, као и могућности повољног коришћења појединих аранжмана. На површини од 15.000 квадратних метара представиће се 160 туроператора и агенција, 140 туристичких центара, 38 организација које се баве опремом, 112 које се баве смештајем и 80 медија.
А пре започињања свеобухватније приче о овој манифестацији, неопходно је нагласити (да не би дошло до забуне): први сајамски дан је намењен пословним сусретима без присуства публике. За посетиоце су резервисани преостали дани Сајма, при чему мора да се поведе рачуна да су сајамске двери отворене од 10 до 19 часова, осим на дан затварања када се ради скраћено – до 17 часова.
Да је реч о међународном сајму сведочи и огромно интересовање странаца који су желели да се нађу међу излагачима, па ће Београд бити домаћин и туристичким посленицима из далеких земаља, попут Индонезије, Тајланда, Бразила, али и туристичким организацијама из Аустрије, Израела, Пољске и Италије и многих других земаља. Аустрија, Хрватска, Италија, Индонезија и Пољска ће први пут организовано представити своју туристичку понуду овдашњим посетиоцима.
Неће изостати ни представљање земаља из непосредног окружења, међу којима и Црне Горе, најмлађе земље међу бившим републикама СФРЈ. Земље средње Европе, са посебним нагласком на дунавском туризму и предлозима за одмор у бањама Словеније, Чешке, Мађарске, Словачке и Хрватске, представиће се атрактивном понудом која привлачи пажњу потенцијалних светских номада. Пошто су домаћим туристима омиљене летње дестинације Турска, Бугарска, Грчка, Египат, Тунис и Кипар, посетиоци ће моћи на лицу места да добију све потребне информације о најатрактивнијим местима за одмор у овим земљама, и то у непосредном контакту са продавцима аранжмана за ове земље. И не само то: они ће моћи и да пазаре жељени аранжман, јер је обезбеђена директна продаја аранжмана по промотивним сајамским ценама.
А и ми ћемо имати чиме да се покажемо. Биће представљен туризам наших великих градова, који постају веома привлачне дестинације, учествоваће све водеће домаће туристичке организације, хотели, агенције, банке и осигурања.
У оквиру пратећег програма на Сајму ће бити организовано саветовање о туризму у црноморским земљама, а Привредна комора Србија организоваће на свом штанду разговоре о инвестирању у туризам, док ће се на штанду села Србије представити пројекат "Избор најлепшег српског домаћина"...
Први пут ове године, осим домаћих факултета и виших школа, на Сајму ће се појавити инострани факултети за туризам и хотелијерство.
Такође први пут, штандове ће имати и страни медији. Посебна новина на овогодишњем сајму биће нова генерација система за регистрацију посетилаца и постављање новог интернет портала као целогодишњег виртуелног сајма туризма.
И за крај сајамске приче: најуспешнијим излагачима биће уручене традиционалне награде, "Туристички цвет" Туристичке организације Србије и награде Међународног сајма туризма.
-----------------------------------------------------------
Цене улазница
Појединачни улазак на сајам коштаће 250 динара. За групне посете важи попуст, улазница је 125 динара по особи, а цена паркинга је 60 динара на сат.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


