Челси, Фенер, Базел и Бенфика у полуфиналу Лиге Европа
Фудбалери Челсија, Бенфике, Фенербахчеа и Базела пласирали су се полуфинале Лиге Европа.
Ово је Базелу и Фенербахчеу прво полуфинале неког европског такмичења у историји.
Фудбалери лондонског Челсија пласирали су се у полуфинале Лиге Европе, иако су у реваншу четвртфинала у Москви изгубили од екипе Рубина са 3:2.
„Плавци” су до пласмана међу четири најбоље екипе дошли захваљујући победи од 3:1 у првом мечу који је одигран прошле недеље у Лондону.
Енглески тим је вечерас брзо стигао до првог гола, пошто је већ у четвртом минуту Фернандо Торес био прецизан.
Борба на стадиону Лужњики распламсала се тек у другом полувремену, а изједначујући погодак за Рубин постигао је Иван Маркано у 51. минуту.
Радост домаћих навијача трајала је само четири минута, а затим је Виктор Мозес вратио предност Челсију.
Завршница меча, међутим, припала је Рубину који је у 62. минуту поново изједначио преко Гокдениза Карадениза, а какву-такву наду руском тиму улио је Бибрас Натко из пенала у 75. минуту.
Ипак, одбрана Челсија издржала је до краја меча, а „плавци” су упркос поразу стигли до полуфинала.
Капитен репрезентације Србије Бранислав Ивановић ушао је у игру у 90. минуту уместо Френка Лампарда.
Фенербахче је у гостима одиграо 1:1 са Лациом и тако први пут у историји остао непоражен у Италији.
Њукасл и Бенфика одиграли су у Енглеској 1:1. Гостима је изједначење донео Едуардо Салвио у 92. минуту, а "свраке" су пре тога имале неколико прилика, али нису успели да достигну пораз од 1:3 из првог меча.
Клинт Демпси је у 82. минуту донео Тотнехему изједначење на 2:2 у Базелу. "Певци" су продужетке играли без Јана Вертонгена, који је искључен у самом финишу меча.
Након додатних пола сата без голова, приступило се пеналима, а Тотенхем је остао без полуфинала после промашаја Емануела Адебајора.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


