Челси и Бенфика у финалу Лиге Европе
ЛОНДОН/ЛИСАБОН – Челси је у Лондону победио Базел са 3:1, головима Фернанда Тореса у 50, Виктора Мозеса у 52. и Давида Луиза у 59. минуту, док је једини стрелац за швајцарски тим био Мохамед Салах у 45. минуту.
Бранислав Ивановић одиграо је цео меч за "плавце".
Пре седам дана у Базелу енглески клуб славио је са 2:1, па ће имати прилику да после освајања Лиге шампиона прошле сезоне сада освоји "мање значајно" европско такмичење..
Веома занимљиво било је у Лисабону, где је Бенфика, такође са 3:1, победила Фенербахче и надокнадила предност турског тима, који је у Истанбулу славио са 1:0.
Два гола за Бенфику постигао је Парагвајац Оскар Кардозо, у 35. и 66. минуту, након што је први гол дао Аргентинац Николас Гаитан у 9. минуту. Стрелац за Фенербахче био је Холанђанин Дирк Кајт у 23. минуту из пенала.
Немања Матић одиграо је цео меч за Бенфику, док Милоша Красића није било у тиму Фенербахчеа.
Финале Лиге Европе игра се 15. маја у Амстердаму.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


