Јелена боља него икада
Од извештача „Журнала”
Париз – Три полуфинала на Ролан Гаросу од 2007. до 2010. представљају једно од златних поглавља у биографији Јелене Јанковић. Али не и последње. Некада водећа тенисерка на светској ВТА листи уверена је да књига њених највећих успеха још није затворена.
– Много сам напредовала у последња два-три месеца. Добро играм, добро се крећем, не муче ме повреде – са много оптимизма прича пред данашњи дуел треће рунде против Аустралијанке Саманте Стосур. – Када сам здрава, могу да играм против свакога и да победим.
Златно доба Јанковићеве је некако истекло с крајем прошле деценије од те пропуштене шансе да се 2010, у мечу баш са данашњом ривалком, пласира у финале. У 2011. се први пут од 2006. нашла изван првих 10, а у 2011. први пут ван најбољих 20 од 2005. Те две године је одиграла без титуле.
Али с почетком ове сезоне, ствари су почеле да се поправљају.
– Форма ми је у успону, титула у Боготи, полуфинала у Мајамију и Чарлстону, све то ми је донело велико самопоуздање. Нарочито Мајами, јер је увек важно на великим турнирима отићи далеко. Имам 28 година, искуство је на мојој страни, само да будем здрава. Кад сам била млађа, могла сам да трчим цео дан да ме ништа не боли. Сада више није тако.
Године су оно што је најмање брине.
– Сада сам у доброј фази каријере, једино је важно немам проблеме с повредама.
Три париска полуфинала су један од врхова њене каријере, али то је не задовољава.
– Боље сада играм него тада, боље сервирам, што је јако битно, боље ретернирам. Битно је да елиминишем осцилације, јер понекад као да почнем да спавам на терену, изгубим концентрацију. Онда се изнервирам, кажем себи ајде, хоћу да играм, убацим у четврти или пету брзину и почнем да играм много боље него пре.
Прва недеља турнира протиче у тешким условима због влаге.
– Мени све одговара, ако добро играм, ако сам сконцентрисана, услови су и за њу и за мене исти. Није лако играти када је лопта тешка, терен спорији, велика влажност ваздуха. Ја сам више тип који воли сунце и топло време, али шта је ту је. Ове године баш је лоше време. Не сећам се да је тако било ранијих сезона. По неки дан киша, али не сваки дан. А сада пада скоро сваки дан и много је хладно. Нису услови за игру идеални, али шта да радимо.
----------------------------------------------
Тежак жреб
Јелена Јанковић каже да на извлачењу парова није било милости за њу.
– Имам веома тежак жреб од почетка турнира, почев од увек опасне Хантухове, па перспективне Мугурусе, сад са Стосур која је овде играла финале и освојила Ју-Ес опен. Али ја играм своју игру, у форми сам.
----------------------------------------------
Стосурова сервира као мушко
Саманта Стосур, коју одавно бије глас да више воли свој пол, не љути се када неко каже да сервира као мушко, као што је прекјуче рекла Кристина Младеновић.
– За мене је то комплимент а не увреда. Мислим да само Серена може да сервира тако – истакла је Аустралијанка после тријумфа над Францускињом српског порекла. – Против Јелене ћу морати жестоко да се борим, јер и она то ради,
----------------------------------------------
|
Јелена Јанковић |
име и презиме |
Саманта Стосур |
|
28. 2. 1985. |
датум рођења |
30. 3. 1984. |
|
Београд |
место рођења |
Бризбејн |
|
Дубаи |
пребивалиште |
Голд Коуст |
|
1,77 м |
висина |
1,75 м |
|
59 кг |
тежина |
65 кг |
|
13 |
број титула |
3 |
|
1 финале |
грен слем успех |
1 титула |
|
13.803.115 $ |
зарада |
12.174.804 $ |
|
18 |
вта рејтинг |
9 |
|
1 |
најбољи рејтинг |
4 |
|
23:9 |
победе и порази у 2013. |
16:11 |
|
6 |
међусобни однос |
2 |
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


