Лукач би у Лигу шампиона
Партизан је представио првог новајлију. Милан Лукач (28), досадашњи чувар мреже ОФК Београда, а пре тога члан Младости из Бачког Јарка, Жаркова, Срема из Сремске Митровице, Чукаричког и грчког АЕК-а, у наредне три године биће голман шестоструког узастопног српског првака. Задужио је дрес с бројем 25.
– Пресрећан сам и поносан што ћу бити део овако великог клуба. Дешавале су ми се многе лепе ствари у претходном периоду, тако да је ово шлаг на торту. Позив Партизана нисам могао да одбијем. Пун сам мотива и жеље за новим доказивањем. Надам се да ћу се уз помоћ саиграча брзо уклопити у екипу и да ћу оправдати очекивања људи у клубу и навијача – изјавио је Лукач.
Искусни чувар мреже је потврдио да је за њега било занимања и клубова из иностранства:
– То је тачно, али је прва права и конкретна понуда стигла из Партизана. Нисам хтео да ризикујем и да чекам и прихватио сам је.
Прижељкује да понови резултат садашњег тренера голмана „црно-белих”:
– Мотив и сан сваког играча су да игра квалификације за Лигу шампиона. Знам да је и 2010. године, када је Радиша Илић дошао из ОФК Београда, изборен пласман у групну фазу Лиге шампиона. Надам се да ће тако бити и сада.
Иако доласци зависе од одлазака, спортски директор „црно-белих”Алберт Нађ је најавио нове принове:
– Можда ћемо већ сутра да представимо неког новог. Радимо по питању појачања, али не желимо да доносимо одлуке на брзину, да се не бисмо касније кајали. Раније се догађало да смо доводили играче за које смо очекивали да буду појачања, па се показало да они то нису. И тада се причало о промашајима.
Поновио је да шампион неће да гомила играче и додао:
– У литарску флашу не можете да сипате пет литара воде.
Потврдио је да нема конкретних понуда за било ког играча Партизана:
– Тачно је да има позива и распитивања, али нема ништа конкретно. Видећемо, могући су и доласци и одласци – закључио је Алберт Нађ.
Фудбалери „црно-белих” су до 22. јуна на припремама на Златибору.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


