Не волим да дугујем
Много сам савеснија него раније када је о читању декларација реч. Пре нисам гледала ни да ли је истекао рок неком производу, данас обраћам пажњу и на нутриционистичке, а нарочито калоријске вредности. Кад је у питању гардероба, увек гледам сировински састав јер вештачке материјале не подносим, каже у интервјуу за „Потрошач” Бојана Лекић, новинар и медијски консултант.
Верујете ли рекламама?
Ту нисам класични потрошач јер рекламе спадају у област мог посла. Дакле, гледам их пре свега са аспекта занимљивости садржаја и нивоа продукције. Мене увек више занима суштина, а мање утисак.
Какав је квалитет хране у Србији?
Ми то реално најчешће и на жалост и не знамо. И у томе је разлика у односу на свет. Рецимо, чиста је лаж да су неки производи „домаћи”, прописи се често не поштују, а контрола није довољна.
Да ли понекад купујете у продавницама здраве хране?
Здрава храна тек постаје нешто на шта се навикавамо. Ја сам почела од разноразних семенки које су ми супер додатак салатама, а у последње време купујем и неке интегралне грицкалице.
Ако сте возач, каквог је квалитета гориво? Да ли увек купујете бензин на истој бензинској пумпи?
Гориво је у Србији разводњено и ту нема дилеме. На 100 километара са горивом сипаним у Италији и Грчкој трошили смо чак четири литра мање. Да не говоримо о загушењима која код нас нису ретка.
Да ли сте задовољни услугом мобилног оператера?
Ја сам задовољна својим оператером и верна сам му већ 15 година. С времена на време променим пакет услуга јер изаберем оно што ми у тој фази највише одговара.
А кабловског оператера?
Потпуно сам незадовољна тренутним кабловским оператером, на кога сам присиљена јер људи у згради нису у могућности да издвоје додатни новац да се пребацимо на другог, па трпимо лош сигнал и очајан интернет.
Има ли помака у раду јавних служби?
Генерализација никад није добра. Нити су сви лоши, нити су сви добри. Нека јавна предузећа су заиста на високом нивоу, нека нису. То зависи од људи који их воде, али и од новца којим располажу. С друге стране, оснивање Скупштина станара је ретко где значило подизање нивоа услуга.
Да ли се жалите трговцу, службенику… ако помислите да су вам повређена права?
Не жалим се, али тражим своја права.
Потрошачки или готовински кредит?
Ниједан. Мрзим да дугујем, а кредит је дуг.
Да ли користите чекове?
Не. Најчешће плаћам картицом.
Туристичка агенција или сопствени аранжман путовања?
И једно и друго. Лепше је кад све осмислиш сам, али ми је понекад лакше са агенцијом. И ту сам верна – користим услуге само две агенције.
Да ли користите услуге приватних лекара?
Да. Нисам баш за похвалу, па ми је, кад ми затреба, то најлакше.
Да ли редовно плаћате рачуне?
Увек и на време. Као што рекох, не волим да дугујем.
Када морате, на чему штедите?
На свему што могу да урадим сама, а кад имам пара препустим другоме јер ми штеди енергију и време.
Да ли остављате бакшиш?
Остављам бакшиш, јер сам тако научена од детињства.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


