Вучић: Уверен сам да ће Партизан платити порез
БЕОГРАД – Први потпредседник Владе Србије Александар Вучић изјавио је да сви у држави, па и спортски клубови морају да плаћају порез и да мисли да ће људи из кошаркашког клуба Партизан бити задовољни предлогом о решењу за плаћање пореског дуга.
„Велике напоре држава је предузела по питању да помогне и људи из Партизана су предузели велике напоре, али наша порука је потпуно јасна свима, и Звезди и Партизану, и свакоме”, рекао је Вучић новинарима после пријема у влади који је организовао за атлетске репрезентативце Србије.
Делегација кошаркашког клуба Партизан јуче је с директором Пореске управе Иваном Симичем разговарала о репрограму дугова. Према подацима Пореске управе, Партизан, с каматама, дугује преко 150 милиона динара.
„Мислим да ће људи из Партизана рећи колико смо били правични, поштени и коректни, иако ја знам да је некима увек лакше да се, када не постоје решења, то пребаци на политички ниво. О том нећу ништа да кажем, али једна ствар је важна, порез у овој земљи плаћају сви и плаћаће га сви, изузетака неће бити”, рекао је Вучић.
Он је рекао да су правила иста за све, да држава помаже спортским клубовима и да је „уверен да ће Партизан платити порез”.
„Можете да ме волите или не волите, али мислим да ме у овој земљи сви доживљавају као озбиљног и одговорног човека. Питао ме је Симич хоће ли бити нулта толеранција или не, далеко од тога да је у нашој земљи увек била нулта толеранција, ја сам му рекао биће нулта толеранција, радите свој посао”, додао је први потпредседник владе.
На питање новинара да ли држава некако може да се умеша у решавање проблема са Фудбалским савезом Србије, Вучић је рекао да га „боли глава од безброј других проблема”.
„Да вам право кажем, глава ме боли од безброј других проблема и само би ми још то требало у животу. Желим им много успеха, желим им да победе Хрватску, желим им колико хоћете успеха, али за нас је најважније да направимо здрав систем”, рекао је Вучић.
Поједини клубови Супер лиге Србије траже од председника ФСС-а Томислава Караџића да поднесе оставку, због чега је већина утакмица другог кола почела са пет минута кашњења.
Навијачи Црвене звезде су после утакмице с Јагодином, у суботу, блокирали на одређено време центар града, испред просторија ФСС-а на Теразијама.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


