Субота, 18.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Михајловић, ипак, попустио, Матић у строју против Хрвата

Михајловић, ипак, попустио, Матић у строју против Хрвата

Односи између најбољег фудбалера Бенфике и селектора наше фудбалске репрезентације су на нашу срећу нормализовани. Синиша Михајловић је у национални тим пред важан квалификациони меч 6. септембра у Београду против Хрватске, ипак, позвао Немању Матића, иако је само пре неколико дана тврдио сасвим супротно. Велеобрт се изгледа догодио након разговора Михајловића са председником Савеза Томиславом Караџићем, који је по сваку цену инсистирао на помирљиве тонове. Нажалост, однос између селектора и Адема Љајића, још није изглађен а највише штете због тога имаће наша репрезентација.

Довољно је било да Михајловић и Матић попију шољицу кафе, да један другог погледају у очи и да један и други ипак схвате да је репрезентација увек била изнад интереса било ког појединца. Добро је што је селектор, изгледа на крају своје владавине, с обзиром да се ближи крај квалификација, а самим тим и његов одлазак из селекторске фотеље, ипак показао један нови карактер од оног којег га памтимо као играча. Али, да ли је сада за неке велике промене касно, или ће као обично прорадити српски инат. Било како било, наша најбоља репрезентација ће бити јача за једног изванредног играча, који може много тога да уради на средини терена. Охрабрује чињеница да се се Михајловићевом позиву одазвао сваки фудбалер, да је најбројнија колонија из Лисабона, чак чак петорицом првотимаца Бенфике.

– Све смо заборавили и сада се окрећемо важном задатку а то је да покушамо да остваримо добар резултат против Хрватске. Да покушамо да  им се реванширамо за пораз у Загребу. Знамо њихову снагу и потенцијал, свесни смо да ће против нас покушати да се домогну Бразила, јер, објективно имају добру прилику с обзиром да у наредном колу дочекују Белгију, директног конкурента у групи. Ипак, сада је ситуација сасвим другачија него у марту, убеђен сам да имамо квалитет да победимо у петак а онда је све могуће, сматра Немања Матић, који није крио радост због повратка у најбољи тим.

Синиша Михајловић је демантовао поједине медије да је Матић тражио одређене услове да се врати у наш најбољи тим. О томе је селектор јуче казао:

„ Матић није постављао никакве услове, то су обичне глупости. О свему смо се договорили и пре мог одласка у Лисабон. После меча који је Бенфика имала у првенству срели смо се, били су ту сви наши играчи који наступају за тај клуб. Разговарали смо у вези његовог повратка. Матићу је било драго због тога, и мени такође, тврди селектор Србије

Посебно охрабрује чињеница да се млади Лазар Марковић потпуно разиграо у новом дресу, да је прексиноћ у великом дербију против Спортинга постигао прелеп погодак за Бенфику.

– Мислим да после дужег времена можемо да кажемо да имамо јак тим, добру атмосферу. Вратио се Матић, који је без сумње вансеријски играч. Искрено, имам неки осећај да нам овог пута победа неће измаћи, каже Марковић, кога португалски медији већ виде као велику звезду европског фудбала.

Селектор се определио да не позове Марка Шћеповића, који још увек није дефинисао свој статус, такође није ни играо за Партизан, али је зато позвао Тошића, који је очигледно пребродио неке своје приватне проблеме и сада је поново спреман да одговори свим задацима. Одбрана ће бити јача за Матију Настасића, који се опоравио од повреде а међу новајлијама су и Максимовић и Стојковић.

– Леп је осећај када сте поново међу саиграчима из репрезентације. Сигурно да нас очекује важна утакмица, да фудбалска јавност с правом очекује победу. Мислим да ће Хрватска пасти на „Матракани”. Оптимизам за такву прогнозу гајим на основу чињенице да су сви играчи спренни, веома расположени и оно што је најважније здрави, каже штопер Манчестер ситија.

У нашој фудбалској јавности провејава умерени оптимизам, јер досадашњим играма а посебно резултатима мало је рећи да смо разочарани. Ипак, не треба губити наду, јер ова репрезентација има потенцијал и за највећа дела. Уосталом, од ње се очекује да у петак вече засија пуним сјајем.

----------------------------------------------

Кахриман на голу

Селектор Михајловић је пред нове квалификационе мечеве, 6. у Београду против Хрватске и четири дана касније у Кардифу против Велса позвао чак 25 фудбалера, на том списку налазе се следећи играчи:

голмани– Дамир Кахриман (Таврија), Бранимир Алексић (Спартак) и Владимир Стојковић (Партизан), одбрана – Антонио Рукавина (Ваљадолид), Бранислав Ивановић (Челси), Невен Суботић (Борусија, Дортмунд), Милан Бишевац (Лион), Матија Настасић ( Мачестер сити), Никола Максимовић (Торино), Александар Коларов (Манчестер сити), Ненад Томовић (Фиорентина), средњи ред – Немања Матић (Бенфика), Иван Радовановић (Кјево, Верона), Љубомир Фејса (Бенфика), Лука Миливојевић (Андерлехт), Радослав Петровић (Генчлербирлиги), Зоран Тошић (ЦСКА), Ненад Крстичић (Сампдорија), Душан Баста (Удинезе), нападачи – Филип Ђуричић, Лазар Марковић, Миралем Сулејмани (сви из Бенфике), Душан Тадић (Твенте), Александар Митровић (Андерелехт).

----------------------------------------------

Хрвати без Манџукића у Београду?

Фудбалер минхенског Бајерна Марио Манџукић могао би да пропусти квалификациону утакмицу репрезентација Србије и Хрватске у Београду због повреде колена, преносе хрватски медији. Манџукић је лигаменте колена повредио у петак на мечу Суперкупа Европе против Челсија и предстоји му мировање.

Селектор Хрватске Игор Штимац за утакмицу против Србије дефинитвно неће моћи да рачуна на Гордона Шилденфелда због повреде препона и Милана Бадеља, који ће због проблема са мишићем бити ван терена у наредних месец дана.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.