Уторак, 16.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ђоковић лако до полуфинала

Ђоковић лако до полуфинала
(Фото АП)

Четвртфинални меч у Индијан Велсу био је најлакши и најсигурније обављени задатак за Новака Ђоковића. Жилијен Бенето није био спреман за велика дела и није успео да стигне ни до једне прилике за брејк, па је наш тенисер за мање од 70 минута шести пут ушао у полуфинале калифорнијског турнира: 6:1, 6:3.

Такав ток и исход је наговештавао већ нервозни излазак на терен француског специјалисте за дубл, којем је и улазак у четвртфинале био значајан домет, а врхунац турнира победа против земљака Цонге. Са друге стране, другом тенисеру света је било довољно да мирно игра, сигурно сервира и искористи четири од чак 15 прилика за брејк. Није имао карактеристичних узлета, али ни падова као у претходна три меча, иза којих је остајало незадовољство и два убедљиво изгубљена сета, против Гонзалеза и Чилића. Темпо којим подиже форму требало би да осигура добру игру у полуфиналу, било против Џона Изнера или Ернестса Гулбиса. Данашњи полуфинални прорам почиње у 20 часова, а логично би било да га отворе Роџер Федерер и Александар Долгополов, јер су имали готово дан више за одмор. У том случају, Ђоковић би почео после 22 часа.

Дуел Федерера и Долгополова се очекује са посебном пажњом. Швајцарац једини није изгубио сет, а по ко зна који пут се показало да жреб може да завара прогнозере. Федерер је дочекао да се оклизну Рафаел Надал, Енди Мареј и Станислас Вавринка, па је брзо прошао поред Матјеа, Турсунова, Хаса, и Јужноафриканца Кевина Андерсона: 7:5, 6:1.

Да ли ће тако бити и у полуфиналу, зависиће од непредвидивог Долгополова. Украјинац је, као и често раније, прикључен на струју, али овде то траје дуго и одвија се изузетно прецизно. Изгубио је само један сет, у трећем колу против Рафаела Надала. Та победа је сматрана сензацијом, али против Фоњинија и дотле одличног Раонића видело се да је Долгополов дошао да докаже оно што говори одавно – да велика четворка није непобедива. Можда је и најбољи утисак оставио против Милоша Раонића у четвртфиналу (6:3, 6:4).

Изнер Ђоковићев противник у полуфиналу

ИНДИЈАН ВЕЛС – Противник најбољем српском тенисеру Новаку Ђоковићу у полуфиналу турнира из Мастерс серије 1000 у Индијан Велсу биће Американац Џон Изнер који је јутрос савладао Ернестса Гулбиса из Летоније са 7:6 (7-4), 7:6 (7-3).

Ђоковић и Изнер до сада су се састајали шест пута, а српски тенисер води са 4:2 у победама.

Дан раније пласман у полуфинале Индијан Велса изборили су Швајцарац Роџер Федерер и Александар Долгополов из Украјине.

Федерер је у четвртфиналу савладао Кевина Андерсона из Јужне Африке са 7:5, 6:1, док је Долгополов био бољи од Канађанина Милоша Раонића - 6:3, 6:4,

Мастерс у Индијан Велсу игра се за укупан наградни фонд од 6,16 милиона долара. Танјуг

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.