„Бремеплов” у ритму музике
Никола Врањковић, аутор музике и текстова састава „Блок аут”, музичар који је обележио деловање овог бенда током протекле две деценије, недавно је представио књигу песама под називом „Бремеплов”.
– У збирци има двадесетак песама из последњег „Блок аут” периода, четири су са албума „Бремеплов”, а петнаестак је са никад снимљеног „Блок аут” албума. Свиране су током протекле три, четири године, али никад нису снимљене. Међу њима су, на пример, „Све што могу рећи”, „Задржи свој дах”, „Две хиљаде и кусур година”… Све су се вртеле као живи снимци на радио-станицама. У књизи има и педесетак песама које никада нису имале музичку подлогу – каже у разговору за наш лист Врањковић који од пре седам месеци наступао са новим бендом.
Уз „Бремеплов” као поклон иде и и-пи са четири нове песме, а Никола Врањковић признаје да и поред ове нове, друге по реду, збирке песама, музика остаје његово дефинитивно животно опредељење.
– Свирам гитару, пишем песме и радим као тон-мајстор на концертима других група, попут „Бајаге и инструктора”, „Дарквуд даба”, „Ортодокс Келтса”, „И плеја”... Заправо, с времена на време и напишем нешто – искрен је наш саговорник који са својим новим бендом припрема мини-турнеју која је већ почела наступом у Вршцу. Следе свирке у Београду, 4. априла у „Божидарцу”, дан касније у Новом Саду, 10. априла у Нишу, потом у Врбасу…
– На концертима ћу извести око петнаестак песама из свих „Блок аут” периода, шест са мог соло албума „За овде или за понети”, као и песме са последњег и-пија „Бремеплов”. Нови бенд чине нас шесторица, а имамо повремено и четири гитаре у исто време – каже Никола Врањковић.
С. Ч.
-----------------------------------------------------------
Пет гостију за четири песме
Свака од четири песме са и-пија има свог госта. У нумери „Испод твога ока” клавир је свирала Даница Борисављевић, у „Пловном путу” је гостовао Мики Ристић, басиста „Дарквуд даба”, мандолу у „Награди за страх” свирао је Дејан Лалић из „Ортодокс Келтса”. У четвртој песми „Бремеплов” на гитарама гостују Жељко Љубић Пити и Мирослав Ужаревић Ужа, гитаристи групе „Горибор”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


