Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Динкић иде у менаџере

Динкић иде у менаџере
Млађан Динкић Фото Р. Крстинић

Бивши министар привреде и финансија Млађан Динкић, који је на разним функцијама скоро десет година водио економију земље, пошто се повукао из политике, каријеру ће наставити у приватном бизнису. Према писању медија, убудуће ће бити директор једне иностране компаније која се бави финансијским консалтингом на простору бивше СФРЈ. Други иду корак даље па наводе да ће бивши лидер УРС-а започети ангажман у компанији из Уједињених Арапских Емирата која ће бити укључена и у пројекат „Београд на води”.

Куд год да оде једно је сигурно – одскочна даска за ново ухлебљење била му је функција министра економије.

На оптужбе о умешаности у неке од афера, попут оне о Националној штедионица, која је опет актуелна, и наводној провизији од 50.000 евра(како је пред изборе 2008. године наводила Српска радикална странка), широм је отворио врата свога дома желећи да увери јавност на почетку политичке кампање– да не живи луксузно. Признао је да није сиромашан, већ да живи пристојно и да припада средњој класи.

Млађан Динкић и његова супруга Тања дочекали су новинаре у  свом стану од 68 квадрата, који су, како кажу, купили на кредит 1991. године. У неформалној атмосфери уз кафицу им је показао све папире о плаћеним обавезама, извињавајући се што у кући има самo девет шољица за кафу. Похвалио се и „пежоом 206” старим осам година , гаражом од 16 квадрата и уштеђевином од 68.000 евра.

Као један од политичара с највећом уштеђевином (после 5. октобра када је тек завладала мода откривања иметка, политичари су махом тврдили да имају у банци око 30.000 марака), он је објаснио да је велики део новца који има на рачуну, 15.000 евра, добио као обештећење од листа „Курир”. Динкић је уштеђевину стекао од хонорара за књигу „Економија деструкције”, пружања консултантских услуга, предавања...

– Коштуница није ни за милиметар поштенији од мене. Готово да је ушло и у жаргон то да сам лопов и зато сам вас угостио, да видите где и како живим – рекао је тада Динкић новинарима, убеђујући их да је сав свој иметак стекао поштено и да нема тајних рачуна у иностранству, још једном позивајући политичке ривале да обелодане имовину.

Ипак, две године касније, за 353.000 евра је купио нови стан на Новом Београду од 150 квадрата, у ком има и студио за снимање музике.

– У новом дому имаћу и посебну музичку собу са звучном изолацијом како не бих сметао комшијама. То је место о коме сам одавно маштао, посебна соба у којој ћу моћи да слушам и правим музику. У тој соби ће бити моје три гитаре, клавијатура, компјутер и пијанино, који сам до сада држао код пријатеља, јер у старом стану нисам имао места– објаснио је тада Динкић разлоге куповине већег стана.

У писму једном таблоиду потанко је објаснио како је стекао нови стан. За 144.000 евра продао свој стари стан (129.000 за стан и 15.000 евра за гаражу). Он и супруга су подигли кредит од 150.000 евра и на то додали 42.000 евра, колико је Динкић добио од „осам извршних пресуда због клевета у једном дневном листу”. Коначно, остатак од 17.500 евра Динкић и његова супруга су платили од уштеђевине.

М.Авакумовић

-----------------------------------------------------------

КАРЛОВ УГАО

• У игри имовинским картама, неки министри држе кеца у рукаву.

• Покрадене су и паре за помоћ Косову. Бранковићи су некад били дезертери, а сада су и лопови.

• Морамо да чувамо достојанство наших министара. Не треба их хапсити чим нешто украду.

• На вука повика, а лисице из кабинета краду месо.

• И на власти је остао исти. Само се мало обогатио.

• Кад су паре у питању, они ранији су били већи експерти од ових експерата.

• Један ухапшени министар се жалио како су у затвору нехумани услови. Нема џакузија, тениских терена, базена, спонзоруша...

• Иако је много прелазио, није трошио ништа. Радио је на мито.

• Ако поставите незгодно питање једном министру, добићете повратну информацију не из прве руке, него из прве ноге.

• Видело се колико су наши властодршци патриоте. Не пада им на памет да краду туђе народе.

Драгутин Минић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.