Обележен Дан Азербејџана
Дан Републике Азербејџан обележен је у хотелу „Хајат” у присуству великог броја гостију. Након интонирања химни двеју земаља, азербејџански амбасадор Елдар Хасанов замолио је посетиоце за минут ћутања за жртве настрадале у поплавама.
После одавања поште, Хасанов је рекао да је његова земља са жаљењем примила вест о непогодама у Босни и Херцеговини и Србији.
– Желели смо да откажемо ову манифестацију због елементарних непогода које су погодиле Србију, али смо ипак одлучили да је одржимо како бисмо показали да се живот наставља и да ће и народ и Влада Србије заједничким напорима свакако превазићи све те привремене потешкоће и наставити свој пут развоја – рекао је амбасадор.
.jpg)
Амбасадор Елдар Хасанов поздравља госте у хотелу „Хајат”
Окупљенима се обратио и потпредседник владе и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић.
– Није време за славље ни за дуге говоре, али је време да упутимо честитке нашим азербејџанским пријатељима за њихов највећи државни празник. Истовремено, наша је обавеза да им захвалимо за све оно што су учинили и чине да санирамо последице поплава – рекао је Љајић и објаснио да је Азербејџан међу првима помогао Србији, а да је њихово предузеће које ради на Коридору 11 упутило своју механизацију за рад на санирању последица ове природне катастрофе.
Осим Љајића, амбасадору су да исече торту украшену азербејџанском заставом, помогли бивши председник Борис Тадић и министар културе Иван Тасовац.
Коктелу поводом обележавања Дана Азербејџана присуствовали су и Велимир Илић, министар без портфеља, Нариндер Чаухан, амбасадорка Индије, Александар Чепурин, амбасадор Русије...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


