„Минирана” Скупштина КСС
И јучерашњи сценарио, „минирање“ редовне седнице Скупштине Кошаркашког свеза Србије показао је ко влада нашом кошарком. На дневном реду требало је да буде и тачка о враћању најјаче лиге под окриље савеза, али потпуно је јасно да су „вечити ривали“ јачи и од матичне организације, ма која тема да је у питању.
Од 31 делегата, у Кућу кошарке стигло је само 13 (за рад потребно 16), па уместо решавања важних питања (почиње и обавезе свих репрезентација), председник КСС Драган Ђилас могао је једино да дебатује са новинарима.
Он је истакао да кворума није било због оног што се догађало претходних двадесетак дана и да се копља ломе на реалацији два наша најтрофејнија клуба. Такође, нагласио је да је било великог притиска на КСС још после прве финалне утакмице плеј-офа, али није упро прст ни на коју страну. Да ли од Партизана који је био домаћин, повукао екипу са паркета незадовољан суђењем и тако допринео да се подгреје атмосфера која се завршила тучом играча и срамном завршницом „5 на 3“ у корист Звезде, или „црвено-белих“ чији су навијачи крај ове кошаркашке трагедије зачинили крађом и уништавањем пехара намењеног прваку. А, све то траје много дуже и иде све дубље...
– Управни одбор због такве климе има намеру да првенство врати под окриље КСС, јер јасно је да смо кошарку у Србији свели на Партизан и Црвену звезду. Удружење клубова, које од 2011. води такмичење, није успело да реши финансирање, а после недавних инцидената то ће скоро бити немогуће, – рекао је Ђилас.
Звезда настоји да Лига остане под капом клубова (незванично означена као носилац бојкота дела делегата), а Партизану то не одговара јер је, како истичу у клубу, воде људи привржени „црвено-белима“. Да је све заиста тако црно-бело, вероватно би и титула стигла на Мали Калемегдан. Очигледно, ради се о много комплекснијим питањима, које вероватно ни људи који тренутно воде нашу кошарку не могу да реше. Иако је најавио да ће Скупштина бити одржана наредних дана, јасно је да су неопходни кошаркашки избори на свим нивоима, мада се поставља питање да ли уопште има способних и спремних људи да лупе шаком о сто и Црвеној звезди и Партизану ставе до знања (ако треба и драстичним мерама), да нису само они кошаркашка Србија. Велика кривица је и на регионима чији представници из разних разлога годинама зачињавају ову папазјанију „вечитих“.
Без спонзора није само најјача лига. И КСС је остао без два моћна финансијера (Телеком и ЈАТ), што ће направити рупу у буџету која ће тешко бити закрпљена. Има у свему томе доста и суве дневне политике, која је ушла у све поре живота, а ко ће да заустави рингишпил пре него што наш најтрофејнији спорт скроз не балдише, не може ни да се наслути. Углед српске кошарке је већ толико пољуљан да било какво шминкање апсолутно нема смисла. Мере које ће морати да се спроведу захтевају, ако не ново зидање, оно бар бар озбиљну реконструкцију, од темеља до крова. Наравно, без оних који каљају кошарку, немају смелости, визију и стратегију, гледају само у своје двориште...
----------------------------------------------
Теодосић веран ЦСКА
Иако је још после завршног турнира Евролиге, где је ЦСКА попио још једну горку пилулу, сељен из Москве, Милош Теодосић остаје веран „армејцима“. Плејмејкер наше репрезентације продужио је сарадњу са најтрофејнијим руским клубом на још три сезоне, уверен да ће остварити играчки сан.
– Нисам желео да одем из ЦСКА и срећан сам што људи који воде клуб верују у мене. Урадићу све да освојимо Евролигу. Она је мој неостварен сан и желим да га остварим управо са ЦСКА, – изјавио је Теодосић.
Пре неколико дана наш репрезентативац боравио је у Атини, где се с новим тренером Димитрисом Итудисом детаљније договорио о сарадњи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


