Етно-џез на Гардошу
Карактеристичан мелос нашег поднебља, састав „ Serbian jazz, bre!” успешно је уобличио у музичку форму џеза. Тако су синоћ на Гардошу у Земуну посетиоци слушали квалитетан етно-џез. За то су се постарали чланови састава: Александар Јовановић Шљука – клавир, Филип Крумес – виолина, Марко Фабрис – бас, Урош Шећеров – удараљке и Александар Цветковић – бубњеви. Бенд је заправо израстао из мултимедијалног пројекта „ Serbian jazz, bre!” чији је аутор фотограф Иван Грлић. Исти наслов имала је и монографија у издању „Службеног гласника” из 2012. године која је с преко 200 фотографија приказивала око деведесет најзначајнијих џез музичара наших простора. Публика на Гардошу је на најбољи начин уживала у промоцији наше џез музике.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


