Караџић није права мета
Из Црвене звезде су опет из ,,свих оружја” напали председника ФСС Томислава Караџића и никог другог из врха српског фудбала. По ономе што се могло приметити на утакмици у Крушевцу, где је судија Сантрач направио очигледну грешку, када није досудио казнени ударац за Звезду, клуб из Љутице Богдана се с правом побунио, али је свој бес усмерио на погрешну страну.
Нити је Караџић био на тој утакмици, нити је он наредио судији да се тако неодговорно понаша. Зна се ко сноси највећу одговорност за арбитре. Они који их годинама шаљу на такве задатке, они који их после тога оцењују и на крају, они који им дају ,,зелено светло” пре утакмице да могу на терену да раде шта хоће. А Караџић врло добро зна ко су ти људи, јер неки од њих се чак и представљају као његови пријатељи.
У праву је Звездан Терзић, не улазећи у то на какав је начин дошао у Црвену звезду, када јавно каже да неки људи морају да оду у пензију. Ту он не мисли само на председника ФСС, који је за време свог мандата урадио много више него неки његови претходници за читаву деценију. Терзић је најавио повлачење из Заједнице јер не види сврху свог рада. Неки сматрају да ни он нема право да тражи одговорност првог човека српског фудбала. Међутим, врхунац свега је то што један естрадни менаџер тражи Караџићеву смену. Председник ФСС је након оптужби једног члана УО Црвена звезда најавио тужбу.
– Разумео сам одлуке и закључке ФК Црвена звезда. Очекујем да ми то доставе у писаној форми, како бисмо их уврстили у дневни ред наредне седнице. У четвртак ћемо одржати седницу Одбора за хитна питања у проширеном саставу, на којој ће бити речи и о закључцима Управног одбора ФК Црвена звезда, саседнице од 15.септембра – каже Караџић.
Један од озбиљних проблема српског фудбала је и тај што има све мање спортских радника, а све више полицајаца у улози делегата, комесара... На оптужбе из Звезде да је утицао на крајњи резултат, председник ФСС се обратио следећим речима:
–Зна се ко се бави судијама, ко врши њихову анализу и ко их оцењује...
Да ли то значи да Караџић ускоро креће у тоталну офанзиву против оних поједнаца који изигравају шерифе у својим селима. Уосталом, и премијер Александар Вучић је најавио да у српском спорту има места само за одговорне и поштене људе и да спорт као и Србија морају да крену новим путем за боље сутра. Јер,за неке је изгледа напад и даље најбоља одбрана...
Драган Тодоровић
-----------------------------------------------------------
Бивше судије прете судијама!
Није тајна да су челници Судијске организације под сталних притиском, да је било претњи и уцена. Али зашто судије и њихови претпостављени не кажу јавно ко им прети. Није тајна и да су недавно из Крушевца претње упућене једном од челника Судијске организације и да је полиција добро обавила задатак. Претњу је, како сазнајемо, упутио један од бивших фудбалских судија,а успешан задатак, у откривању овог срамног чина који је обављен преко мобилног телефона, обавио је један нишки полицајац...
Мажићу ,,заробљен” пасош у Лајпцигу
Наш најбољи судија неће водити меч у Лондону између Челзија и Шалкеа због грубе грешке брзе поште
Млорад Мажић, последњих година један од најбољих судија у европском фудбалу и учесник Мундијалу у Бразилу, неће судити утакмицу првог кола Лиге шампиона у Лондону између Челзија и Шалкеа. Како ,,Политика” сазнаје, Мажићу је након успешног визирања британске визе у Варшави, путна исправа кренула брзом поштом ка Београду. Међутим, због грешке, његов пасош је до јуче био у Лајпцигу и с обзиром да су Уефини прописи јасни а то значи да су судије дужне да најмање 24 часа буду у граду где се игра утакмица, а да ће Мажићев пасош стићи тек ујутру, Уефа је обавестила ФСС да је приморана да за ово коло изврши замену судија и да ће меч водити хрватске судије на челу са Иваном Бебеком.
Познато је да српски држављани британску визу ваде у конзуларном оделењу у Варшави, да је тамо све урађено по стандардима и на време, али, да је у даљем транспорту дошло до неочекиваних проблема.
Д. Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


