Понедељак, 27.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

На ,,Егзиту" безбедније него раније

На ,,Егзиту" безбедније него раније
Полиција на радном месту (Фото А. Јовановић)

Нови Сад – На највећој музичкој манифестацији југоисточне Европе ,,Егзит 07", која траје све до првих сутрашњих сати, безбедност је приоритет организатора, а у сектору обезбеђења ангажовано је преко 400 људи који о томе брину као и многобројни припадници  Министарства унутрашњих послова.
Очито, то је утицало да ове године на ,,Егзиту" буде безбедније него раније, што је у посебном саопштењу јуче потврдила и Полицијска управа у Новом Саду. Ово је утолико важније ако се има у виду да ће овогодишњи фестивал бити до сада најпосећенији, са око 200.000 гостију, од којих је, према информацији организатора, чак једна трећина из иностранства.

Новосадска полиције је саопштила да до сада ,,није било случајева тежег нарушавања јавног реда и мира", мада је и друго вече (као и на отварању) на Петроварадинску тврђаву стигло око 50.000 људи.

Лекарску помоћ је, додуше, затражило до сада  око 200 посетилаца, што на тврђави што у кампу са око 15.000 ,,становника". Међутим, углавном је реч о лакшим случајевима који се решавају тренутно. Мањи број је био примљен у новосадски Клинички центар, највише је упућено у Клинику за неуропсихијатрију. Ипак, пошто се радило углавном о интоксикацијама изазваним ,,комбиновањем" психоактивних супстанци и алкохола, сви су они, након указане помоћи, пуштени кућама. На тврђави су стациониране екипе Службе хитне медицинске помоћи и Црвеног крста које могу одмах и да интервенишу.

Отуд су и на улазу у тврђаву и камп ригорозне контроле како се не би, поред хране и пића чије је уношење, такође, забрањено, прокријумчарила и дрога. Они који се оглуше о упозорења третирају се по закону. А према јучерашњем полицијском извештају, забележене су 104 заплене разних наркотика (према појединачној количини супстанци, очито су биле само за личну употребу). Ипак, због постојања основане сумње да су извршили кривично дело неовлашћена производња, држање и промет опојних дрога, полиција је лишила слободе укупно 35 лица, од којих 34 страна држављана, који ће, уз кривичну пријаву, у законски утврђеном року бити спроведени надлежном суду.

Јуче после поноћи, на другој фестивалској вечери, од за сада неидентификованог лица полиција је добила дојаву да је на тврђави постављена експлозивна направа. Брзом интервенцијом полиције, односно противдиверзионе екипе новосадске Полицијске управе, међутим, није пронађена никаква експлозивна направа, па је новинарима речено да је утврђено да је информација била лажна.

Лажно је било и изнајмљивање непостојећег апартмана држављанима из Велике Британије који су дошли на ,,Егзит", па полиција интензивно трага за Јованом Ш. (29) из Новог Сада и Татјаном Д. (28) из Старе Пазове који су од Британаца унапред добили 900 евра за смештај, чак су им наручили и такси, а потом обоје побегли мотоциклом.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.