Мултимедијални преносник
Као и већина осталих произвођача, тајвански „Ејсер” (Acer) је одлучио да понуди рачунаре који су, у првом реду, намењени искоришћењу преимућства мултимедија и лаком повезивању, што корисницима битно олакшава свакодневне послове. Преносник 5110 сведочи колико се далеко отишло у обједињењу (интеграција) различитих комуникациоих решења.
Утемељен на технологији Turion 64 X2 – у овом случају то је 1,6-гигахерцни процесор ознаке TL50 са 512 килобајта (KB) L2 скривене (cache) меморије – он представља веома доброг такмаца које ће задовољити и захтевне власнике. Приде свему томе је испуњење жеље свима који малтене ниједан дан не пропуштају а да не одиграју коју игрицу.
Све ово је могуће захваљујући чињеници што је уграђени графички додатак (склоп), заснован на процесору Radeon Mobility X1600, који ће задовољавајуће подржати и новије, нарочито ако се узме у обзир да је на располагању цео гигабајт (GB) радне меморије.
Најдубљи утисак, међутим, остављају мултимедијалне могућности. Компанија је, наиме, одлучила да нагласак стави на општење (комуниција) и гласом и сликом. Веб камера је уграђена у поклопац изнад екрана, а то даје сасвим ваваљану, иако видљиво дигитално обрађену слику. Чак и у условима приличвно слабог осветљења.
Уз овај компјутер се испоручује и, вероватно, најоригиналнија справица (gadget) до сада виђена на преносницима, а посвећена је, наравно, комуницирању. То је посебна телефонска картица за бежично повезивање (Bluetooth), величине обичајеног адаптера за личне рачунаре (PC Card) коју, када се не употребљава, можете убацити у компјутер при чему се, истовремено, пуни.
Заправо бисмо могли да је опишемо као што је могуће више умањени спој слушалице и микрофона који служи да би се лакше разговарало путем „скајпа” (Skype) и сличних програма. Познато је, наиме, да у општењу гласом већина корисника сматра незграпним решењем коришћење звучника и микрофона уграђених у преносни рачунар, а додатне слушалице и микрофон, обично, забораве да понесу са собом.
„Ејсерова” додатна направа је довољно мала и савршено уклопљена, да не мора ни да се вади, осим у случају кад вам затреба, а обзиром на чињеницу да је изванредно уграђена у сам рачунар прелазак на спољашњу слушалицу је једноставан и брз.
Захваљујући овим и још неким одликама, Aspire 5110 се препоручује као заокружена мултимедијална машина намењена корисницима који јасно знају шта све треба од преносни компјутер да им пружи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


