Ђоковић шести пут у финалу Рима
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се шести пут у финале мастерс турнира у Риму савладавши Давида Ферера у полуфиналу са 6:4, 6:4 после 95 минута игре.
Српски тенисер Новак Ђоковић у финалу Мастерса у Риму играће против Швајцарца Роџера Федерера, који је победио земљака Станисласа Вавринку са 6:4, 6:2.
Ђоковић и Федерер су се до сада током каријере састајали 38 пута, а Швајцарац има две победе више - 20:18.
Федерер никада није освојио Мастерс у Риму, а играће четврти пут у финалу, док је Ђоковић три пута освајао титулу - 2008, 2011. и 2014. године.
Нашем тенисеру су за победу била довољна два брејка против Ферера, по један у сваком сету, а ово му је прва победа ове сезоне у Риму после два сета. До сада је Алмагра, Белучија и Нишикорија побеђивао са 2:1. Ни јуче Ђоковић није блистао, али је сваки пут успевао да се извуче из незгодне ситуације када је Шпанац имао брејк лопте.
Ферер је добро „отворио” меч пошто је први гем добио без изгубљеног поена, а затим је намучио Ђоковића на његов сервис. Међутим, наш тенисер је са два винера и једним ас поеном успео да избегне губитак сервиса, а затим је направио и први брејк за вођство од 2:1. Оба играча су без већих проблема чувала свој сервис, а најузбудљивије је било у десетом гему у ком је први тенисер света сервирао за освајање првог сета. Шпанац је тада први пут на мечу имао брејк лопту, али није успео да освоји гем којим би продужио први сет. Када је било најпотребније Ђоковић је сигурно сервирао и после две пропуштене сет лопте освојио први сет после 45 минута игре – 6:4.
Ђоковић је одмах на почетку другог сета имао прилику да одузме сервис противнику, али није успео да искористи две брејк шансе. Ферер је освојио шест везаних поена и повео у другом гему са 30:0, али се тада разиграо наш играч који није дозволио противнику да направи велику предност (1:1). У наставку се играло гем за гем, а у шестом се наш тенисер сусрео са новим проблемима. Шпанац је у два наврата имао прилику да му одузме сервис, али је Ђоковић и поред очајног стања терена успео да освоји гем за 3:3. После резултата 4:4 долази до пада Ферера у игри. Шпанац није успевао да погоди ниједан први сервис што је наш тенисер на најбољи начин искористио и са нулом стигао до другог брејка у мечу (5:4). У наредном гему је искористио другу меч лопту за коначан тријумф – 6:4.
Први тенисер света ће се за четврту титулу на овом турниру борити са победником швајцарског полуфинала у којем су се синоћ састали Роџер Федерер и Станислас Вавринка. Ђоковић је одлично почео сезону пошто је до сада освојио Аустралијан опен, Индијан Велс, Мајами и Монте Карло, а тријумф против Ферера му је била 21. победа у низу.
К. И.
-----------------------------------------
Суарез-Наваро после преокрета у финалу
Тенисери, полуфинале: Ђоковић (1. носилац, Србија) – Ферер (7, Шпанија) 6:4, 6:4, Федерер (2, Швајцарска) – Вавринка (8, Швајцарска) синоћ.
Тенисери, финале (данас): Ђоковић против бољег из дуела Федерер – Вавринка
Тенисерке, полуфинале: Суарез-Наваро (10, Шпанија) – Халеп (2, Румунија) 2:6, 6:3, 7:5, Гаврилова (Русија) – Шарапова (3, Русија) синоћ.
Тенисерке, финале (данас): Суарез-Наваро против боље из дуела Гаврилова – Шарапова.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


