Победа Амеле Терзић у Румунији
ПИТЕШТИ – Репрезентативка Србије у атлетици Амела Терзић победила је вечерас у дисциплини 1.500 метара на Међународном првенству Румуније у Питештију.Ова 22-годишња Новопазарка остварила је резултат од четири минута, 10 секунди и 18 стотинки, што је њено најбоље време ове сезоне. Тренер Рифат Зилкић рекао је да је Терзићева тријумфовала у јакој конкуренцији и да је спремна да испуни норму за Олимпијске игре у Рио де Жанеиру следеће године. „Добила је трку у свом препознатљивом стилу, поред светски квалитетних такмичарки из Румуније. У овом тренутку спремна је за много бољи резултат, па верујем да ускоро може обезбедити учешће на Олимпијади у Бразилу”, рекао је Зилкић Радију Сто плус.
Олимпијска норма на 1.500 метара износи 4:06 минута, а лични рекорд Терзићеве из 2013. године гласи 4:05,69 минута. Друго место на такмичењу у Питештију освојила је Румунка Клаудија Михаела Бобочеа са 4:14,77 минута, док је трећа била њена сународница Јоана Ралука Доага са 4:19,02. Амела Терзић ће 27. маја на митингу у Салцбургу, у Аустрији, наступити у трци на 3.000 метара.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


