Даме за лепоту природе
Недавно је на савском кеју одржана акција сађења јелки, у оквиру великог пројекта који организују Еколошки центар (НВО) „Вратимо лепоту рекама”, Министарство за заштиту животне средине, Менса Србије и ЈКП „Зеленило” Београд.
Пројекат за очување природе, „Јелке зову упомоћ”, чији је идејни творац Весна де Винча, промовисан је у циљу очувања природе, што је посебно важно ако се зна да се у Србији само за божићне и новогодишње празнике посече више од 200.000 јелки. Сада, када је празнична грозница иза нас, уместо да буде бачено, ово дрвеће је поново посађено на савском кеју, а сађење ће се наставити из године у годину, у целој земљи. Међу онима који су засадили по једну јелку били су представници ТВ Ентер, Б 92, Студио Б, „Политике”, „Базара”, „Блица”, „Стори”, „Биље и здравље”, „Хелоу” и многи други, а придружиле су им се и познате личности међу којима су били Оља Ивањицки, Рада Ђуричин, Оливер Њего, Сузана Манчић, Душан Јањић, Мирослав Лазански и други. Неке од њих су и чланови овог еколошког центра. У акцију су укључени и Битеф театар, Србијашуме, Београд воде, рукометни клуб „Земун”. За промоцију је задужена и Тања Петровић, тренер каратеа, те су овом приликом малишани из њеног карате клуба „Нипон” демонстрирали своју вештину и тако својим присуством улепшали цео догађај, који би управо њиховим вршњацима требало да буде путоказ како да воде рачуна о животној средини и очувају је за своју децу.
Акција се наставља... Толико дугујемо природи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


