Саркози: Центар за избеглице да буде и у Србији
ПАРИЗ – Бивши француски председник Никола Саркози изјавио је да би требало да се отворе прихватни центри за избеглице у северном делу Африке, Србији или у Бугарској, где би азил избеглицама био одобрен или не, пре него што уђу у шенгенску зону.„Не верујем у реформу шенгенске зоне, већ је треба обновити”, рекао је Саркози уз оцену да свака земља у тој зони треба да има исту миграциону политику. Према његовим речима, статус политичке избеглице би требало да се добије пре пута преко Средоземног мора.
„После тога је касно. Требало би отворити и прихватне центре у земљама северне Африке, као и у Србији или Бугарској, јер те две земље нису у шенгенском простору”, оценио је бивши француски председник.
Саркози је рекао да би се на тај начин избегао тако велики прилив миграната и трагедије на Средоземном мору.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


