Партизанова предност је уиграност
Приликом усвајања новог система такмичења у фудбалској Суперлиги Партизан је био једини клуб који се противио томе да се пре трећег круга бодови преполове, али му та промена донекле олакшава улазак у данашњи 149. „вечити” дерби. У случају пораза на нашем највећем стадиону шампион би имао заостатак од осам бодова, који би могао да смањи на пет 23. септембра у одложеној утакмици код куће са Радом. А због корекције на табели која следи након 30. кола, разлика би практично била у једној утакмици, можда јубиларном 150. дербију у Хумској...
– Овај дерби јесте важан, али видећемо шта доноси нови формат такмичења – рекао је тренер гостију Зоран Милинковић, који може да рачуна на све играче пошто се од повреде опоравио и бразилски штопер Фабрисио.
О највећем ривалу је говорио с пуно поштовања:
– Црвена звезда је направила доста у прелазном року, показала је амбиције формирањем врло квалитетног тима. Довела је и тренера који је остварен, са резултатима у иностранству, и којег веома ценим. Ми смо можда уигранији због већег броја утакмица, поготову јачих мечева у Европи, а верујем да смо добро искористили паузу и да освежени дочекујемо меч.
Шеф струке „црно-белих” није дао ниједну назнаку око састава који ће послати на терен, па чак ни у вези са тим да ли ће капитен Саша Илић добити прилику да 25. наступом у првенственом „вечитом” дербију изједначи рекорд Момчила Вукотића.
– Имамо неколико опција. Тим ће се знати пред почетак утакмице. Што се мене тиче, Илић је увек стартер, то сам му и рекао када сам дошао за тренера. Само од захтева утакмице зависи да ли ће почети или ући са клупе. Он много значи и стручном штабу и у свлачионици.
Четрдесетседмогодишњи стратег није бежао од именовања Звездиних фудбалера којима посвећује пажњу:
– Нови играчи Ибањез, Доналд и Веред су веома квалитетни, а на терену очекујем и Срнића. Катаи увек може да добије инспирацију. Од млађих, није спорно да су Јовић и Грбић квалитетни играчи.
Милинковић је део излагања посветио жељи да утакмица прође без инцидената:
– Надам се доброј игри оба тима и резултатској неизвесности, да ће фудбалска Србије данима да прича о луцидним потезима. Увек ћемо бити ривали, али све би требало да буде у спортском духу. Нисмо за острашћеност и мржњу. Свако би требало да ради свој посао, играчи, стручни штабови, судије...
Неколико дана пре дербија је изјавио да му је анализу Звездине игре отежало то што су њени ривали често остајали са играчем мање...
– Изнео сам чињенице. Нема притиска, судије имају име и презиме и воде рачуна шта раде. Мажић је наш најбољи судија, верујем да ће јавност бити мирна јер суди неко ко зна посао. Ми нисмо разговарали како да играмо ако останемо са десеторицом.
Пред прву утакмицу од завршетка прелазног рока, Милинковић је изнео своју оцену обављеног посла:
– Не могу да кажем да нисам задовољан. Лековић, Стевановић и Субић добро раде, могу одмах да се интегришу у тим јер нису странци, о томе смо водили рачуна код довођења играча. Неке жеље нисмо остварили, али морамо да се окренемо раду. Верујем да ћемо успети да реализујемо циљеве.
Балажиц: Нећемо примити гол
Словеначки штопер Грегор Балажиц констатовао је да су се „црно-бели” за дерби припремали као за сваку другу утакмицу:
– Наша филозофија је да нападамо и кроз дисциплиновану игру напашћемо и сада. Идемо на три бода.
На питање да прокоментарише коментаре из Звездиног табора у којима је Партизанова одбрана оцењена слабом тачком, 27-годишњи дефанзивац је овако одговорио:
– У свим тимовима одбрана греши и даје прилике за гол. Верујем да нећемо примити гол.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


