Вера у живот, људе и моду
Званично најлепша девојка Републике Српске (1999) и мис Балкана (2000) Вера Радановић данас је веома успешна манекенка која, поред тога што ради за неке од најпознатијих светских дизајнера, креира и сопствену модну марку чији ће модели бити приказани вечерас у оквиру централне прославе у Гучи.
– Вођена дугогодишњим искуством фото-модела и великом љубављу према моди, одлучила сам се да остварим још један сан и почнем да креирам сопствене моделе. Обилазила сам светске модне центре, али и мале самосталне радње. У свакој од њих налазила бих неки модни детаљ и у глави правила визију сопствене креације. Године искуства и рада у модној индустрији отвориле су ми врата за безброј познанстава. Тако сам радећи модне ревије за многе светске креаторе скупљала њихово искуство и мале тајне и полако улазила у тај чаробни свет у коме идеја постаје дело – каже Вера Радановић.
Колекција носи назив "Вера", али не због имена креаторке већ, како каже, због идеја које су је водиле кроз живот: Вера, Нада и Љубав. Стварана је годину дана, и сваком детаљу на хаљинама придата је велика пажња. Хаљине су сашивене од финих тканина: свиле и сатена, а детаљи као што су: чипка, циркони и бисери... зашивани су ручно са великом пажњом. Сваки модел, према речима ауторке, представља жену у свој својој елеганцији и грациозности.
Ову колекцију београдска публика имала је прилику да види петог маја, да би касније била приказана и у Паризу, а планирано је да 28. августа моделе виде и Срби на Косову – у Грачаници – а сав приход од продаје карата ићи ће у хуманитарне сврхе.
У својој професионалној каријери Вера Радановић радила је кампање за бројне модне и комерцијалне брендове као што су "Лаура Бјађоти", "Серџо Такини", "Скода", "Мона", "Булгари", "Долче и Габана", а посебно издваја кампању за кућу "Картије".
– Била сам веома почаствована када су ми понудили да радим ревију у Дубаију, када сам носила огрлицу вредну неколико милиона долара. После тога потписала сам уговор и постала њихово заштитно лице – каже Вера Радановић и наглашава да јој највеће задовољство представља рад са модним двојцем "Долче и Габана", јер се у њиховим креацијама најбоље осећа. "Сарадња са њима је права забава у којој свако зна тачно шта му је задатак, али се све обавља без тензије и сви се лепо проводимо".
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


