Почео „Екокулт”
Међународна манифестација и изложба „Екокулт” представљена је у галерији „Прогрес”, а тема је „Одрживост”.
– Она је концепт гледања у будућност развоја свих економских, еколошких и социјалних аспеката људског постојања. Ова три стуба одрживости су међузависна и захтевају стално усклађивање – објаснио је Владимир Ловрић, аутор изложбе и председник Удружења „Екокулт плус” које је са магазином за еко-архитектуру и културу „Еко-кућа” организатор манифестације.
На поставци се представило више од сто аутора, архитеката, дизајнера, научника и уметника из Србије и света из различитих области еко-архитектуре, дизајна, ликових и примењених уметности, еко-живота и науке. Међу уметницима су Марија Шевић, Милица Маринковић, Марко Вукша, Арпад Пулаи и многи други, али и већ афирмисани уметници попут Звонка Марковића, Наташе Шарић, Леоноре Векић, Виктора Киша, Михаела Милуновића...
Део програма ове јединствене, треће по реду, поставке јесу различити сегменти еко-архитектуре, еко-културе, еко-уметности, еко-дизајна и еко-живота, са идејом да се отвори дијалог са јавношћу, промовишу знања, развој и примена еколошког и одрживог приступа у архитектури, грађевинарству, уметничком стваралаштву и размишљању.
Своје виђење еко-живота до 1. новембра представиће Маја Волк и специјалиста за антиејџинг др Јасмина Лалошевић, биће одржана и представа „Обичан дан у животу прасликара”, као и модни и други перформанси, трибине и предавања чије теме су еко-архитектура, дизајн, мултимедијални прикази, музички наступи и радионице.
А. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


