Одблокиран Фудбалски савез Србије
После драматичних недеља које преживљава наш фудбал и његова организација, водећи људи Фудбалског савеза Србије (ФСС), изузимајући одсутног председника Звездана Терзића, одржали су први велики састанак на којем су се бавили темама које тренутно привлаче пажњу спортске и шире јавности у Србији.
Одбор за хитна питања ФСС јуче је на ванредном заседању у просторијама на Теразијама, у проширеном саставу, разматрао питања везана за наставак шампионата и захтеве Заједнице клубова Суперлиге која је у последње време имала највише јавних иступа. Одлучено је да се у наредних петнаестак дана одржи седница Извршног одбора ФСС заједно с представницима Заједнице суперлигаша, да уколико се Одбор поново буде састајао буду позвани и председници Црвене звезде, Заједнице и Судијске комисије; да се мандат Томиславу Караџићу на дужности заменика председника Савеза ограничи на 30 дана.
На питање шта ће бити ако се Терзић не врати у земљу кроз месец дана, Караџић је одговорио:
– То је хипотетичко питање. Очекујемо да ће се вратити. Ако се не врати Извршни одбор ФСС ће у најширем саставу да размотри ситуацију. Општа констатација је била да Одбор за хитна питања у проширеном саставу има квалитет да води организацију напред. Одсуство председника ФСС није непремостиво.
Караџић је нагласио да његове речи не значе да Одбор за хитна питања у проширеном саставу указује додатну подршку председнику Терзићу, који се иначе у јавности доводи у везу са полицијском истрагом о криминалу у нашем фудбалу.
– Деблокирали смо рад највиших оперативних органа Савеза, а ми немамо информацију да се против Терзића води поступак, нити било каква истрага. Не знамо да постоји било који проблем. Скупштина ФСС га је изабрала и само она може да га разреши дужности. Ми не желимо да будемо ни адвокати Звездана Терзића. Радимо у интересу фудбала, а не појединаца.
Караџићев мандат заменика председника ФСС ограничен је по жељи Звезде, чији председник Спасојевић је о томе рекао:
– Орочење смо тражили због сукоба интереса. После тог рока постоје органи који могу даље да решавају ситуацију. Звезда не жели да буде препрека.
Одбор за хитна питања дао је подршку Судијској комисији, с тим да се убудуће председник Богољуб Степановић активније укључи у делегирање судија и посматрача суђења с могућношћу вета и да се приликом анализе суђења, односно прегледавања снимка спорних детаља, позову представници клубова који су уложили приговор на дељење правде. Што се тиче захтева Заједнице суперлигаша да њен председник аутоматски буде потпредседник ФСС и члан Одбора за хитна питања, одлучено је да Извршни одбор наложи Статутарној комисији да у Статут угради ту обавезу. Од текућих питања разматран је и прихваћен само захтев „вечитих ривала” да се у суботњем мечу дозволи присуство по 75 представника оба клуба, у складу са правилницима Уефе и Фифе.
Поред председника два наша највећа клуба, састанку су присуствовали и потпредседници ФСС Драган Ђорђевић, Предраг Теофиловић и Светолик Костадиновић, председник Заједнице суперлигаша Драган Булић и генерални секретар Црвене звезде Зоран Дамјановић. Караџић је посебно говорио о сарадњи са челницима Звезде.
– Импонује то што је председник Црвене звезде одлучио да се активније укључи у рад. Звезда и Партизан не могу да остану по страни. Наредни период обележиће квалитетна сарадња уз уважавање свих осталих клубова, органа и функционера.
Топлица Спасојевић је изјавио:
– И на Скупштини клуба сам рекао да је време да се Црвена звезда активније укључи у рад свих органа фудбалског савеза. Желимо да утичемо на то да се пронађе права мера утицаја друштва на спорт, финансирање будућег рада и решавање нагомиланих проблема у протеклих 20 година. Данашњи састанак је био у духу решавања проблема. Криза постоји, али имамо снагу да је превазиђемо.
---------------------------------------------------
Прихватљив пораз у дербију, али само ако је меч регуларан
Први следећи испит за наш фудбал је предстојећи „вечити” дерби, без публике, 1. марта на стадиону шампиона.
– Звезда је спремна да победи, али ако у регуларној и фер борби резултат буде другачији пружићемо руку Партизану, рекао је на јучерашњем скупу Топлица Спасојевић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


