Дерби зачеља – меч кола
Партизанови кошаркаши ће вечерас (21 ч) 11. пут у АБА лиги гостовати у Задру у којем су, и са много јачим поставама од овосезонске, терен најчешће напуштали погнуте главе. Од уласка у регионално такмичење тамо су победили само у две прилике: 2006. у продужетку и претпрошли пут (2011/2012 Задрани нису били у лиги).
Задар је ове јесени већ потврдио једну своју добру традицију, ону да често побеђује Цедевиту у Загребу. У „рекету“ су наш центар Иван Маринковић, Краљевић, Пашалић и Борис Бараћ, а споља амерички „плејмејкер“ Кози, Анте Делаш, Бошњак, браћа Рамљак…
- Задар је добар тим, али ми желимо да искористимо самопоуздање стечено победом против Будућности и докажемо да је она била плод континуинираног рада – порука је Петра Божића, тренера Партизана НИС.
За „црно-беле“ ће дебитовати амерички „плејмејкер“ Вилсон, док осим Мурића изостаје и Андрић због лакше повреде у прошлом колу.
- Радили смо тимску анализу Партизана, али истакао бих Џонса који је заиста добар играч, посебно у пару са Витковцем. Ми нисмо депримирани поразом у Ваљеву, гледамо да поправимо пас игру и одговорност у одбрани – изјавио је тренер домаћих Анте Назор.
За разлику од хрватског клуба који годинама функционише са скромним новцем, Партизан је тек ове сезоне буџет за екипу прилагодио условима, али и тако има већа финансијска средства од оних која су на располагању Задранима. Гледајући по позицијама на табели, сусрет у „Вишњику“ је дерби зачеља, али га је и АБА лига прогласила утакмицом кола. Недавно појачање домаћих Анте Делаш, уз очекивање да трибине буду пуне, казао је:
- Свака утакмица Задра и Партизана је дерби...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


