Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Реални ријалити

Од најсиромашније популације пензионерске узмеш 10 одсто, а вратиш 1,25, што је таман за касицу прасицу
Реални ријалити
Новица Коцић

„Не можете се хранити на ријалитима, а бити испуњени. То вам је као да обедујете на депонији. Уносити у себе толико отрова, а временом се не изобличити, то је просто немогуће“, каже Драган Великић, писац.

У земљи свакојаких чудеса, у којој цвета продаја чаробних штапића, можда ће вас изненадити, па чак и разбеснети што сам убеђен да нам је Миломир Марић са „хепи“ паровима, а уз садејство „Великог брата“ и „Фарме“, врло јасно сунуо у лице: „Гледајте, то сте ви поносна Србијо, са 1,5 одсто, два одсто, три, четири, пет, па и шест одсто раста или израслина како нам рафално образлаже министар финансија, у народу симпатично назван по богатом стрицу Пајиних сестрића Баја Патак. Тешко да га ко докраја разуме, али се ријалити отвара кад проценти у буџету расту и од, како другим речима назвати, отимачине од народа. Опет проценти. Од најсиромашније популације пензионерске узмеш 10 одсто, а вратиш 1,25, што је таман за касицу прасицу, која је симбол сиће! Поносни љубитељ народа треба да врати 10 одсто уз камату од 1,25. „Мало морген“, рече својевремено газда Слоба. Модернизовано, а у „складу“ са ММФ-ом, сада се каже: „Не дам и тачка“! Како не даш, црни сине, па није ти ћале оставио!

Држава спрема нови ријалити не на јавним сервисима него на новом стадиону који ће „спасти“ болеснике од дерутних болница, али под условом да трче маратонску стазу по листама чекања. Какав ријалити! Крај трке и улазак на стадион многи неће дочекати.

Ријалити новинари предвођени реално ријалити логореичним „новинаром“ нека као маратонци оптрче последњи круг право у „државни удар“ у сопствене главе! Поменути су доказ да ријалити може да личи на јадну бурлеску. А какав је тек ријалити када купиш возове, а једва имаш неколико километара пруге којом могу да језде! Нема везе. Ми смо сада у ријалити револуционарном заносу поглавља. Вокс попули, са нешто мало очуваног разума, тврди да ће нам се свако поглавље лупати о главу. Паметни и образовани млади Срби бежећи од свеприсутног ријалитија претворили су се у реалне избеглице. Како то изгледа, видели смо у реалном ријалитију.

Светли екран на коме лепо пише да су јавни сервиси власништво грађана Србије. Како то гордо ријалистички звучи! Али драги моји ријалисти, мораћете то власништво да плаћате! За то ће вам послужити 1,25 одсто па ће и касица прасица остати празна. Али, за утеху, ријалити скаче у помоћ. Угледах данас нову реалност. У Београду се стари контејнери замењују новим. За део, срећом још увек мале популације српског живља, али са тенденцијом пораста, то је као да вам мењају на столу столњаке.

Ријалитет ријалитета је када угледате белу лађу како пристаје на докове српске скупштине у коју улазе Шојићи.

Народе мој ибијевски, добро се погледај!

Композитор

Коментари13
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.