Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Звезда победила Панатинаикос у Атини

Звезда победила Панатинаикос у Атини
(Фото В. Марковић)

Кошаркаши Црвене звезде забележили су прву победу у Топ 16 фази Евролиге, пошто су у Атини победили Панатинаикос са 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15), у трећем колу Групе А. Обе екипе сада имају учинак од једне победе и два пораза.

Звезду су до победе предводили Владимир Штимац са 11 поена и шест скокова, Мајк Цирбес са 12 поена и четири скока, као и Бранко Лазић са 11 поена и три скока. Истакао се и Стефан Јовић са девет поена, осам скокова и осам асистенција. Таренс Кинзи завршио је меч са девет поена, шест скокова и четири асистенције.

Најефикаснији у Панатинаикосу био је Џејмс Гист са 15 поена док су Мирослав Радуљица и Џејмс Фелдин постигли по 12 поена.

Кошаркаши Црвене звезде забележили су прву победу у Топ 16 фази Евролиге, пошто су вечерас у Атини победили Панатинаикос са 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15), у трећем колу Групе А.

Обе екипе сада имају учинак од једне победе и два пораза.

Звезду су до победе предводили Владимир Штимац са 11 поена и шест скокова, Маик Цирбес са 12 поена и четири скока, као и Бранко Лазић са 11 поена и три скока. Истакао се и Стефан Јовић са девет поена, осам скокова и осам асистенција. Таренс Кинзи завршио је меч са девет поена, шест скокова и четири асистенције.

Најефикаснији у Панатинаикосу био је Џејмс Гист са 15 поена док су Мирослав Радуљица и Џејмс Фелдин постигли по 12 поена, преноси Бета.

Звезда је у другој четвртини заиграла снажну одбрану и њоме је контролисала меч до краја. Панатинаикос је до краја првог полувремена успевао да изједначи у неколико наврата, али то је кратко трајало.

Црвено-бели су у другом полувремену дошло до двоцифрене предности, први пут 44:34. Радуљица је у трећој деоници повео „зелене”, који су у једном тренутку успели да надокнаде велику предност и приђу на 48:52.

Звезда је, међутим, сјајно почела четврту четвртину и за око минут и по је поново дошла до двоцифрене предности, 61:51 и успео је да сачува победу до краја.

Радоњић: Велика победа за нас, имали смо прави приступ

Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић рекао је да су његови кошаркаши имали прави приступ утакмици у победи над Панатинаикосом у Атини, првом у Топ 16 фази Евролиге.

„Честитке играчима на победи. Мислим да смо имали од старта добар приступ утакмици. Било је грешака посебно у фази заграђивања противничких играча, и у првој и у другој четвртини ривал је имао девет офанзивних скокова, али успели смо да паметним нападом из одбране дођемо до резултатске равнотеже”, рекао је Радоњић новинарима у Атини.

Звезда је контролисала меч од друге четвртине, иако је Панатинаикос успевао да изједначи или да смањи велику предност у финишу.

„Јако битно за нас је то што смо успели да поведемо у другој четвртини. Добро смо реаговали на старту треће четвртине и чували предност. Знали смо да ће ПАО својим квалитетом доћи до позиције да може резултатски да се врати у меч. Издржали смо и то, у другом полувремену имали смо још бољи скок него у првом, и играли још бољу одбрану, а паметним нападом чували смо разлику и дошли до велике победе за нас, не само резултатски”, рекао је Радоњић, преноси Бета.

Тренер Панатинаикоса и селектор репрезентације Србије Александар Ђорђевић рекао је да његовом тиму ништа није полазило за руком.

„Ово је једна од оних вечери где нам ништа није полазило за руком, нарочито у нападу...нисмо били на нивоу. Честитам Звезди, играли су са много енергије...Вечерас је фалило енергије, не знам шта је било играчима. Ово нисмо били ми. Морамо да се вратимо и да реагујемо као мушкарци”, рекао је Ђорђевић.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.