Звездина битка за четвртфинале
Реченицом „не свиће пре зоре” најбоље може да се објасни размишљање тренера кошаркаша Црвене звезде Дејана Радоњића уочи вечерашње утакмице 12. кола „Топ 16“ фазе Евролиге против Дарушафаке (Комбанк арена, 20 ч). Део навијача и јавности већ су промовисали „црвено – беле“ у учеснике четвртфинала елитног такмичења, праве се комбинације о противнику у борби за „фајнал – фор“, неки већ планирају поход на Берлин, где ће се одиграти завршница. И тренеру се „подмећу клипови“ у финишу сезоне, наводно Ефес је вољан да га види на клупи уместо Душана Ивковића... На сваком кораку прави се „рачун без крчмара“, што је увек мирног Радоњића нагнало да пошаље јасну поруку.
– Не може да се победи пре утакмице, нема тима који против Дарушафаке треба унапред да се радује. Чека нас тешка и неизвесна утакмица, са изузетно квалитетним противником. Морамо да исрпимо све снаге, будемо максимално концентрисани и одговорни. Није први пут да су очекивања и реалност у оваквом односу. Није ништа спорно у нашим жељама и надањима, али мораћемо да урадимо много добрих ствари, дочекамо крај четрдесетог минута и да тек онда славимо. Никако унапред – рекао је Звездин тренер.
У преостала два кола „црвено – белима“ је довољна победа или пораз Ефеса да би изборили пласман међу осам најбољих европских тимова, што би био највећи успех у новијој историји клуба. Иако је дуел са Дарушафаком „меч лопта“, Радоњић не мисли и да је то „утакмица сезоне“.
– Најважнију до сада одиграли смо против Цедевите у Загребу. Пласирали смо се у финале АБА лиге и практично обезбедили учешће у Евролиги и наредне сезоне. Сада можемо у миру да се посветимо европској сцени, коју смо на неки начин већ обележили одличним играма и резултатима. Знамо шта смо урадили, желимо што дуже да уживамо у тим плодовима. Не размишљамо шта ће други да ураде, наш циљ је да се сами изборимо за наставк такмичења у Евролиги. Очекујем велику подршку с трибина, да навијање буде најбоље досад, да кад момци изађу на паркет осете атмосферу која ће им помоћи да пређу границе могућности и савладају Дарушафаку. Квалитет турског тима и улагања у њега су познати. Да нису изгубили неколико утакмица „на лопту“, овај дуел би и за њих имао велики значај, али не треба гајити илузију да у Београд стижу без мотива. Све су то играчи велике репутације, врхунски професионалци. То сам рекао и играчима. У Евролиги нема растерећености. Спорно је само то што многи размишљају погрешно и већ славе пласман у четвртфинале – оценио је Радоњић.
Олимпијакос у Москви
„Топ 16“ фаза Евролиге (13. коло)
Група Е
Локомотива – Уникаха 18 ч
Ц. звезда – Дарушафака 20 ч
Фенербахче – Ефес сутра 19,30 ч
Панатинаикос – Цедевита сутра 20,45 ч
Табела
Фенербахче 12 10 2 938:875 22
Локомотива 12 8 4 932:831 20
Панатинаикос 12 8 4 905:876 20
Ц. звезда 12 7 5 915:897 19
Ефес 12 6 5 944:930 17
Дарушафака 12 3 9 893:936 15
Уникаха 12 3 9 840:928 15
Цедевита 12 3 9 895:989 15
Група Ф
Химки – Олимпијакос 19,45 ч
Барселона – Бамберг 20,45 ч
ЦСКА – Жалгирис сутра 19 ч
Лаборал К. – Реал сутра 20,30 ч
Табела
ЦСКА 12 8 4 1100:1003 20
Лаборал К. 12 8 4 952:898 20
Олимпијакос 12 6 6 921:908 18
Химки 12 6 6 996:989 18
Барселона 12 6 6 944:943 18
Реал 12 6 6 1002:1006 18
Бамберг 12 6 6 927:944 18
Жалгирис 12 2 10 862:1013 14
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


