Среда, 17.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бод против Кинескиња

Светска лига за одбојкашице у Макау: Кина – Србија 3:2 (27:25, 17:25, 20:25, 25:22, 15:9). – Играла постава која се одмарала против Бразилки
Бод против Кинескиња
Равноправно са светским вицешампионкама: Бјанка Буша, Милена Рашић и Бојана Живковић у окршају с Кинескињама (Фото: ФИВБ)

У Макау, на другом турниру за Гран при, наше одбојкашице су изгубиле од домаћина Кине с 3:2 (27:25, 17:25, 20:25, 25:22, 15:9). Мада је могло и више од једног бода такав резултат против светског вицешампиона није лош, тим пре што је играла сасвим другачија постава од оне која је дан раније први пут против Бразила донела победу Србији.

Наша репрезентација је одлично играла до вођства од 13:7 у четвртом сету. Онда су уследиле грешке и Кинескиње су то искористиле, преузеле игру и нису је више испуштале из руку.

Изврсне су биле Бјанка Буша с 24 поена и Јована Бракочевић с 22, али је посебан утисак оставила Милена Рашић освојивши чак осам поена из блока (наш тим укупно 14).

– Да нам је неко пре утакмице понудио да одиграмо пет сетова с Кином сигурно бисмо прихватили тај предлог. Резултат је добар, било је неких добрих ствари: мотивација, пожртвовање, игра у одбрани... – истакао је наш селектор Зоран Терзић. – Мало смо подбацили на пријему сервиса, што је, вероватно, и основни разлог зашто смо изгубили ову утакмицу. Кина је играла практично у најјачем саставу. Показали смо да и ове играчице које су сада играле потпуно заслужују своје место у репрезентацији и да нема неке превелике разлике између екипе која је играла са Бразилом и ове с Кином.

У 7 ч по нашем времену, Србија ће играти против Белгије, која је изгубила и од Кине (3:0) и од Бразила (3:1).

Дворана: Форум. Гледалаца: 4.000. Судије: Худик (Чешка) и Муранака (Јапан).

КИНА: Синјуе 4, Тинг 14, Фангсу, Хијаотунг, Ђингси, Чуенлеј 12, Чангнинг 10, Јунли 6, Хуеј 4, Сјангју 7, (Ли), Сја 1, Ни 14, Јенхан, (Џан). Селектор: Ланг.

СРБИЈА: Буша 24, Бракочевић 22, Живковић 2, М. Поповић, Малешевић, Михајловић 2, Огњеновић 1, Вељковић 5, Николић 12, Стевановић, Рашић 14, (С. Поповић), (Ћебић), Бошковић. Селектор: Терзић.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.