Србија у полуфиналу
Од нашег извештача
Краков – После победе против светског првака Пољске с 3:1 наши одбојкаши су изгубили од Француске с 3:2 (25:20, 25:19, 24:26, 19:25, 15:12), али су ушли у полуфинале као победници групе. За улазак у финале бориће се сутра у 17,30 ч, а одлука о њиховом противнику пала је синоћ у дуелу Бразил – САД.
Утакмицу против Француске почели су Јововић, Докић, Станковић, Лисинац, Никић, Ковачевић и либеро Мајсторовић.
Повела је Србија са 2:0 на почетку меча, а Француска одмах изједначила, да би Србија поново стигла до два поена вишка – 4:2. Код резултата 4:3 за Србију, Никић се пожалио на повреду десне ноге, па га је заменио Ивовић. Србија је предност од два поена одржавала до 14:12, када су Французи успели да изједначе, а на другом техничком тајм – ауту Србија је имала минималну предност – 16:15. После паузе, Французи су серијом 3:0 стигли до вођства од 18:16, па је Грбић морао да затражи тајм – аут.
Сјајно је сервирао Марешал и асом довео Француску до предности од три поена – 19:16, па је Грбић потрошио и други тајм – аут у првом сету. Укупном серијом 7:0, Француска је стигла до 22:16. Французи су први сет добили са 25:20 и повели са 1:0.
Други сет је почео минималном предношћу Француза, да би Србија после 3:4 преокренула на 6:4, а затим повела и са 10:6, па је Лоран Тили морао да затражи 30 секунди предаха. Серијом 3:0 Француска је смањила на 10:9, па је Грбић тражио тајм – аут.
Као у првом сету, Србија је одржавала разлику до 14:12, када је уследило изједначење, а на другом техничком одмору било је 16:15 за Французе. После 17:17, асовима Ле Руа, Француска је повела са 20:17, па је Грбић морао да затражи други тајм – аут у другом сету.
Прекинула је Србија серију ривала и смањила на 20:18, али су потом Французи повели са 22:18, па 24:19, а други сет су решили у своју корист са 25:19 и повели са 2:0 у сетовима.
Након десет минута паузе, Србија је у трећем сету повела са 3:1, па 8:5 и 13:9, па је Тили тражио тајм – аут. На другом техничком одмору било је 16:12 за Србију. У наставку, после 17:12, Французи су смањили на 17:15, па је Грбић морао да затражи тајм – аут. ПОсле вођства Србије од 19:18, Француска је освојила два везана поена и повела са 20:19, па је Грбић тражио тајм – аут други пут у трећем сету.
Водили су Французи са 22:21, а онда је Станковић сјајно сервирао, а Лисинац два пута изблокирао Нгапета за две сет лопте Србије – 24:22. Рузије је смањио на 24:23, а затим после грешке Јововића поравнао на 24:24. Узвратио је Лисинац, а затим и Ковачевић за коначних 26:24, чиме је Србија смањила предност Француске на 2:1 у сетовима.
Француска је повела на почетку четвртог сета са 4:1, а Србија смањила на 4:3.
Уследила су два поена Француза за 6:3, а затим сјајна серија Србије од чак 5:0 за вођство од 8:6 на првом техничком одмору. Наставила је Србија са одлично игром и повела са 9:6, па 11:8 и 14:8, када је Тили тражио тајм – аут. На другом техничком одмору било је 16:10 за Србију. Повела је затим Србија са 18:11, па је Тили искористио и последњи тајм – аут у четвртом сету.
Серијом 3:0 Француска је смањила на 18:14, а Грбић затражио 30 секунди предаха. Рутински је Србија одиграла завршницу сета и добила га са 25:19, изједначила на 2:2 у сетовима и тиме обезбедила прво место у Ј групи.
Пети сет је почео изједначеном игром, у којој су се екипе смењивале у вођству. Водила је Србија са 4:3, па Француска са 5:4 и 6:5, па Србија са 8:7 на промени страна. Водила је Србија са 9:8, а Француска серијом 3:0 повела са 11:9 и приморала Грбића да затражи тајм – аут. Одржавали су Французи разлику и пети сет добили са 15:12, за тријумф од 3:2 и пласман у полуфинале са другог места у Ј групи.
Дворана: Таурон. Гледалаца: 1.170. Судије: Ал Нама (Катар) и Зенович (Русија).
ФРАНЦУСКА: (Гребеников), Рузије 22, Клевено, Тонијути 2, К. Тили, Нгапет 20, Ле Ру 5, Линел, Пижол, Ле Гоф 9, Д`Алмеида, Марешал 18, Лафит 2, Росар 1 . Селектор: Л. Тили
СРБИЈА: Околић, У. Ковачевић 17, Катић, Брђовић, Станковић 12, Ивовић 13, Јововић, Никић, Докић 13, Лубурић, (Мајсторовић), Подрашчанин, (Росић), Лисинац 17. Селектор: Н. Грбић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


