Дан велике битке Партизана и Панатинаикоса
– Наравно да смо сви ми играчи свесни да можемо да испишемо нове странице историје Кошаркашког клуба Партизан победом против Панатинаикоса, који је велики клуб, са истим таквим тренером и кошаркашима. Апсолутни је фаворит, али ми, иако смо наш циљ остварили, нисмо завршили са жељама. Надамо се да нећемо „изгорети” у њима, већ да ћемо максимално залагање претворити у контролу игре целим током утакмице и обезбедити велику срећу себи и „Гробарима”, поручио је Петар Божић, капитен „црно-белих” пред данашњу битку са шампионом Европе у дворани „Пионир” (20.15 ч, ТВ Авала) чији ће се победник пласирати у четвртфинале Евролиге.
Карата одавно нема, из табора Партизана кажу да нико не би више требало ни да тражи да их купи, јер су се појавиле фалсификоване улазнице са све заштитним холограмом. Навијачи се позивају да дођу три сата пре почетка, због ригорозне контроле на улазима, пооштрене и услед лажних карата (велики део публике има годишње претплатне улазнице). Какав ће то спектакл да буде говори и то што је тренер српског првака Душко Вујошевић, тражећи меч таквог формата међу стотинама европских дуела који је наш најуспешни клуб играо у Београду, пронашао само један, донекле сличан. Онај са такође грчким Арисом, пре равно 20 година:
– Имали смо тада изузетно талентовану екипу, Ђорђевића, Дивца, Паспаља. Грбовић је предводио старије. Даниловић још није имао право да игра. Они који су после направили најзначајније каријере имали су онда 18, 19 година. Први део Купа шампиона играли смо у „Пиониру”, а утакмица са Арисом, који је предводио феноменални Галис, била је прва у реновираној „Хали спортова” на Новом Београду. Било је доста публике, чак су на трибинама били и Грци који су дошли до карата. Добили смо ту утакмицу. Пред ову сада и они најближи нас опрезно питају за бар једну карту, мада увек има и оних који траже по пет. Телефони су нам углавном искључени. Не бих волео да данас на трибинама буду они који ће први пут доћи ове сезоне, туристичка публика. Требало би да навијачи дођу на време, да се не би догодило да се дворана напуни, па да се забрани даљи улазак иако напољу има још оних са картама, – рекао је Вујошевић дан пре судара са Панатинаикосом.
Како је рекао стратег „црно–белих”, пласман у четвртфинале, поред свих резултата ове сезоне постигнутих играма у Евролиги, освајањем Купа „Кораћа” и заузимањем прве позиције пред „плеј–оф” НЛБ лиге, био би – апсолутни успех:
– Ови момци су пре свега екстремним залагањем на тренинзима, максималном посвећеношћу послу којим се баве, подређивањем сваког егоизма функционисању тима, постигли оно што је ретко ко очекивао. Морам да их похвалим, јер су изузетни, поштени људи. Није ни потребно подсећати на социјалну причу, статус Партизана у нашем спорту, због чега буџет клуба још није обезбеђен и има кашњења према играчима.
Шта би значила победа над Панатинаикосом илуструје и Вујошевићева следећа реченица:
– Они су реално фаворити, али као што каже песник: Нека буде што бити не може... Панатинаикос није у идеалном моменту, али има велики и индивидуални и тимски квалитет. Ми смо мирни, као људи који знају да су на сваком тренингу и утакмици давали и више од оног што се заиста може, а човек не може да тражи више од тога. Имаћемо подршку најбоље кошаркашке публике у Европи, без које не бисмо стигли довде.
Кошаркаши Панатинаикоса синоћ су имали тренинг после играча Партизана, који је почео практично у термину вечерашње утакмице, у којој ће се мноштво звезда „зелених” борити да сачува титулу првака Европе освојену прошлог маја у њиховој Атини. Интересантно је да тренер Жељко Обрадовић, велико име Партизанове историје, није веће шансе дао својој екипи:
– Ова утакмица је квалификациона и тако се и односимо према њој. Као и ми, Партизан ће бити максимално мотивисан и очекујем велику утакмицу коју ће одлучити мале ствари. У сваком случају, оно што очекујем од мојих играча је да буду до краја концентрисани и одлучни током свих 40 минута одлучујуће борбе. Ако већ морам да кажем нешто о шансама, рекао бих искрено, да мислим како су оне подједнаке, по 50 одсто за оба тима...
--------------------------------------------------------
Дали бисмо паре за победу...
Тренер Партизана Вујошевић дотакао се прича о томе како је „договорена” победа Панатинаикоса:
– Ружно је што кад очекујете подршку, да неко препозна успех, добијате приче како сте „продали” утакмицу Панатинаикосу. Има тога и у делу штампе, не знам да ли из жеље за сензационализмом, или зато што свако гледа из свог угла, па мисли да би и други радили оно што би он. Ми бисмо дали паре да победимо...
-----------------------------------------------
Суде Италијан, Шпанац и Израелац
Евролига је арбитражу поверила судијском трију факини (Италија, 47 година), Шмуел Бахар (Израел, 49) и Хуан Карлос Артеага (Шпанија).
– Надам се да ће суђење бити поштено, иако нисам одушевљењем делегирањем. Утакмица је изузетно важна, а спорт је све више бизнис, осећа се притисак новца. Очекујем да ми после свега можемо да кажемо како смо дали 100 одсто могућности, – рекао је тренер Вујошевић.
Због бацања предмета у терен на утакмици са Сијеном Евролига је новчано казнила Партизан. Из клуба су позвали навијаче да воде рачуна да се не би догодило да, ако се прође у четвртфинале, меч буде игран без публике.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


