Бира се нова најлепша девојка планете
До сутра увече, круна и лента мис света биће власништво лепе Шпанкиње Миреје Лалагуне, а већ од прексутра симболично обележје најлепше девојке планете носиће један од 120 кандидаткиња за мис ове године.
Први пут избор за Мис света одржава се у главном граду Сједињених Америчких Држава и све учеснице, победнице националних избора, стигле су у Вашингтон већ крајем новембра. Србију представља студенткиња са Косова и Метохије, осамнаестогодишња Катарина Шулкић.
Претходних седмица све учеснице, осим припрема за завршно вече, проводиле су у разним радионицама али и такмичењима на којима су се интерно бирале мис спорта, глуме, певања, другарства…
Захваљујући друштвеним мрежама и налозима на „Фејсбуку”, „Инстаграму” и „Твитеру”, лепотице су постовима приказивале како проводе време током радних сати, али и током одмарања. Тако је и представница Србије, Катарина, постављала фотографије са колегиницом из Русије, како држи српску заставу, током посета знаменитостима Вашингтона…
На финалном дефилеу наша представница појавиће се у хаљини коју је посебно за ту прилику креирао Игор Тодоровић. Свој таленат лепотица из Србије представила је певањем јер становница Звечана игра фолклор у КУД-у „Косовски божур” и пева у црквеном хору „Свети Ђорђе”.
Мис света организује се од 1964. године. Избор је један од најгледанијих телевизијских преноса на планети. Како пише на званичном сајту „Мис света”, на чијем је челу времешна Џулијен Морли чији је супруг био покретач избора, кандидаткиња која буде проглашена најлепшом наредних 12 месеци биће посвећена пре свега хуманитарном раду.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


