Прва победа „црно-белих”
У Хановеру се победа измигољила Партизановим ватерполистима из руку, па су на њу у овој Лиги шампиона чекали док им немачки тим није дошао у госте. Данас, на Бањици, „црно-бели” су већ у првој четвртини стекли предност, коју нису испуштали до краја – 13:9 (6:2, 3:2, 3:3, 1:2).
Већ после 1:1 наш првак је наметнуо игру и изрешетао мрежу дугогодишњег немачког репрезентативца Конга, којем је живот у првој четвртини загорчао Драшовић с три гола. Гости, с много странаца у тиму, дошли су к себи тек пред крај тог дела игре када је Секулић смањио на 6:2.
У наставку сусрета Партизан није био тако силовит као на почетку, али није допустио ниједног тренутка да се супарник понада у преокрет. Хановер се најближе примакао на три гола разлике (6:3, 7:4 и 10:7).
Али, „црно-бели” би одмах после тога одмицали чак и на пет голова преимућства (9:4, 10:5, 12:7). Толико вођство је наш представник у Лиги шампиона имао до три секунда пре краја (13:8), када је Винкелхорст поставио коначан резултат (13:9).
Базен: Бањица. Гледалаца: 150. Судије: Кун (Мађарска) и Галиндо (Шпанија). Искључења: Партизан 11(4), Хановер 4(1). Пенали 1(1).
ПАРТИЗАН: Добожанов, Лукић 1, Радановић, Репановић 2, Лазић 1, Манојловић, Драшовић 4(1), Вучинић, Јакшић, Танасковић 3, Стојановић 1, М. Јанковић 1, Белопавловић. Тренер: Миленковић.
ХАНОВЕР: Конг, Балатони, Буковски 1, Херман, Дар. Бргуљан 5, Радовић, Јокић, Винкелхорст 2, Секулић 1, Естрани, Ткач, Таплик, Сучић. Тренер: Сехафер.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


