Субота, 25.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

„Твитер” би да наплаћује „цвркутање”

„Твитер” би да наплаћује „цвркутање”
(Фото Ројтерс/Д. Рувић)

САН ФРАНЦИСКО – Компанија „Твитер” разматра да уведе опцију плаћања за пословне кориснике. Ова друштвена мрежа за сада спроводи истраживање како би проценила да ли има интересовања за ту идеју, пренео је Би-Би-Си.

Корисници који би плаћали услугу добили би приступ „Твитдеку” са побољшаним приступом, који нуди много више од „Твитера”. Компанија није наговестила да разматра да уведе плаћање за „обичне” кориснике сервиса.

Међутим, како се наводи, ова идеја долази у тренутку када се корисници све више окрећу другим мрежама, попут „Снепчета”.

О идеји наплаћивања „цвркутања”, „Твитер” је испитао мали број корисника.

„Ми редовно испитујемо кориснике како бисмо прикупили податке о искуствима корисника ’Твитера’ и како бисмо доносили боље пословне одлуке. Испитујемо неколико начина да ’Твитдек’ буде кориснији професионалцима”, наводи се у саопштењу компаније у коме је корисницима описано и како ће радити нова „алатка”.

Како се наводи, она пружа гледање, објављивање и има упозорења, попут аларма, трендова, анализа активности, као и могућност компоновања и постављања алата на прилагодљивој табли.

„Опција ће бити дизајнирана да олакша и очува различите интересе, повећа публику и пружи увид у много више садржаја и информација”, наведено је се у саопштењу. (Танјуг)

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Selo Tejp
Vec naplacuju, ja sam pod imenom firme i vec me dva puta zvali o mom trosku da verifikujem postojanje...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.