Страх од стварности
Извештавају медији о младим Русима, навијачима московског ,,Спартака”, тешко повређеним у сукобима с неким овдашњим ,,навијачима”, а ја сам део те наше ,,навијачке” атмосфере осетио у дану када су у Београду играли Звезда и Партизан. Пријатељ – колега са факултета, позвао ме је тог дана да га посетим у његовој породичној кући на Топчидерском брду. После посете кренули смо у лагану шетњу кроз шуму према фудбалском стадиону. Нисмо ни знали да се тог дана игра фудбалски дерби. Мој пријатељ је са собом повео и своју унуку, лепу девојчицу од три године, и кућног љубимца, малог белог малтезера. Изненада, а да нисмо ни приметили, нашли смо се између две групе навијача. С једне стране улице били су црвено-бели, с друге стране улице црно-бели! А ми у средини! Ужас! Као да смо се нашли у гротлу вулкана. Неартикулисани узвици, вулгарне пароле. Изнад наших глава летеле су каменице.
Професор ФДУ
ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


