Цветни трг

Седим често с пријатељима у једном малом кафићу на Цветном тргу. Кафић има романтично име „Ле петит бар“ (Мали бар). Име је сасвим адекватно јер у „Малом бару“ може да се смести мали број људи. Десетак, то је максимум. Ретко се дешава да једна урбана целина после реконструкције и потрошених великих материјалних средстава изгледа горе него пре реконструкције. То се догодило Цветном тргу. Цветни трг је без цвећа, окован бетоном. Неко је ишчупао цвеће и посадио бетон. И бетон се брзо и лако примио уместо цвећа. Само што је сив, не цвета и не мирише у пролеће.
Пријатељи ме често питају зашто не напишем нешто и о њима за новине. ,,Пишеш о свему и свачему, пиши мало и о нама.” Седим у готово празној башти кафића. То је оно време између дана и ноћи којем се мало ко радује. Дан још није завршио, а ноћ још није почела.
Покушавам да смислим шта да напишем о мојим пријатељима.
Професор ФДУ
ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


