Рукометашима прва меч лопта
Рукометаши Србије имаће вечерас против Пољске прву меч лопту да изборе пласман на Европски шампионат који ће наредне године бити одржан у Хрватској (20.45 ч). Нашој репрезентацији, која је на лидерској позицији у групи, потребна је једна победа у наредна два сусрета.
Селектор Јовица Цветковић се пред дуел у Нишу сусрео са великим бројем отказа због повреда. Он вечерас неће моћи да рачуна на капитена Жарка Шешума, али ни на Марка Вујина, Илију Абутовића, Рајка Продановића, Дарка Арсића, Вељка Инђића, Александра Станојевића...
И поред тога наши најављују да ће ићи на победу против екипе која је најнепријатније изненађење досадашњег тока квалификација. Пољаци су у прва четири кола освојили само бод, против Белорусије, због чега је селектор Талант Душебајев поднео оставку. Његов наследник је Пјотр Пржбецки који ће извести подмлађени састав у ком неће неће бити досадашњих носилаца игре Шмала, Билецког, Јурецког, Јуркиевича и Лијевског.
Десно крило наше репрезентације и пољског Киелцеа, Дарко Ђукић, одлично познаје већину противничких играча.
– У репрезентацији немају више ниједног играча из Киелцеа, с обзиром да је Чрапковски отишао у Магдебург. Ту су два момка из Висле, али и неколико играча веома доброг клуба Азоти Пулави. Не знам због чега не играју у најјачем саставу, вероватно због жеље да се одморе после године у којој су играли и на Олимпијским играма у Рију. Пољаци су спортска нација и увек максимално играју за свој национални тим. Лига им је све јача. Играће опуштено јер ова утакмица нема за њих резултатски значај, али ће се свако од њих борити за своје место у селекцији. Наш улог је пласман на Европско првенство и прво место у групи. Морамо да одиграмо на највишем нивоу како бисмо их савладали – каже Ђукић.
Рођени Нишлија позива навијаче да подрже његову екипу, али и рукометашице које ће играти пре њих.
– Имамо доста повређених играча, а тек јуче смо тренирали у комплетном саставу. То, међутим, не утиче на атмосферу. Све проблеме ћемо решити ако будемо играли са сто одсто могућности. Нећемо дозволити да нам се деси пад као против Белорусије у новембру. Тада смо се можда мало и опустили после тријумфа у Пољској, али сада то неће бити случај. Радује ме што поново у Нишу играмо за једно велико такмичење. Верујем да ће навијачи подржати и нас и девојке. А и сви они који иду на ватерполо имаће довољно времена да погледају и обе рукометне утакмице у хали „Чаир” – сматра Ђукић.
Прва позиција у групи донела би нашој репрезентацији и боље место на жребу који ће бити одржан 23. јуна у Загребу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


