Ко ће бити Санадер
Нешто се мења у Европској унији, што ће, раније или касније, захтевати и промене у Србији.
Кад је о овом другом реч, не мислим на промену власти, већ на промену понашања власти у процесу приступања ЕУ, ако нам је заиста још стало до чланства у ЕУ.
Европа се стабилизује и наговештава да би у догледно време поново могла да буде онај цивилизацијски узор какав је донедавно била.
Француски избори и фантастичан политички успон њеног новог председника Емануела Макрона донели су коначну потврду да је прошао „цунами популизма” из којег је проистекао „брегзит”. Макрон је само оверио оно што је пре тога наговештено у Холандији и Аустрији где десни демагози нису добацили докле су били уверени да хоће.
Двогодишњи преговарачки процес изласка Велике Британије из ЕУ је почео и мора да се заврши до 19. марта 2019. Биће то међаш за који се ЕУ већ припрема. Париз – Берлин, старо језгро ЕУ пројекта, као да је добило нову енергију: Макрон и Меркелова већ говоре о „преображају ЕУ”, помиње се и реорганизација еврозоне, мада све ово са извесном уздржаношћу, с обзиром на то да немачка канцеларка у септембру излази пред бираче, с реалним изгледима за четврти мандат.

ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест







Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.