Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Повратак у предуставно стање

Повратак у предуставно стање
(Новица Коцић)

Ни­је са­мо Ма­кро­но­ва Фран­цу­ска у по­кре­ту. То је и Ср­би­ја већ пет го­ди­на. Ка­да се све то­ли­ко по­кре­ну­ло и про­ме­ни­ло, на шта нас сви ме­ди­ји сва­ко­днев­но под­се­ћа­ју, ред је да се про­ме­ни и Устав. Са­мо што је сту­пио на че­ло др­жа­ве, већ по­сле пр­ве ина­у­гу­ра­ци­је, пред­сед­ник Ву­чић на­ја­вио је јав­ну ди­ску­си­ју о „Уста­ву и Ко­со­ву“. Украт­ко, и њи­ма се спре­ма ве­ли­ка про­ме­на. 

Ка­ко ства­ри сто­је, стре­ла је ода­пе­та и ле­ти пре­ма ци­љу. Јав­на ди­ску­си­ја би тре­ба­ло да до­да по­во­љан ве­тар за што бр­же кре­та­ње стре­ле. Да је та­ко, го­во­ре нам не­ке круп­не чи­ње­ни­це, оне ко­је све­до­че да ће се та ди­ску­си­ја во­ди­ти у ве­зи са већ пре­су­ђе­ним ства­ри­ма. 

Пр­во, са нај­ви­шег ме­ста на­ја­вље­на је про­ме­на устав­них од­ре­да­ба о пра­во­су­ђу. 

Про­фе­сор на ФПН

ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Raca Milosavljevic
... izgleda da pocinje letnja sema,narodu se podmecu lake teme,da bi se ,,teske i bolne" pomerile od javnosti ...od septembra stranci mogu slobodno da kupuju zemljiste ...Ustav ce lako,pa EPS i Telekom ...naravno mi nikada necemo priznati Kosovo ...
Dragan Pik-lon
Prvo treba promeniti situaciju na zemlji(terenu)pa tek onda na nebesima(Ustavu).Tek tako ce on postati baza,temelj drustva.Ako malo,malo sminkamo Ustav,mi ustvari potkopavamo taj temelj u korist neprijatelja.Kostunica je uveo KiM-ju u Ustav posle americkog otimanja istog.Sa ciljem da se Kosovo i Metohija nikada neotudje od matice Srbije.Cekamo nove generacije koje ce se izboriti za ovaj cilj.Nisu nam potrebni novi "evropski juristi" koji ce prevrnuti Ustav da bi se dodvorili Briselu.Narocito su opasne floksule-"Srbi shvataju problem KiM-je previse mitoloski"!Drugacije nemozemo ni doziveti "kosovski mit"iznikao iz kosovskog boja 1389.godine.To menjati je opasnije nego 100 americkih baza "Bondstil".To jest promena Ustava ima smisla kada vratimo KiM-ju matici Srbiji.Ili pak kad ga podelimo sa Albanijom na ravne delove.To je minimum,crvena linija.Ako je predjemo, gubimo indentitet.Kada to izgubimo postovacemo nemacke,becke,hrvatske ili pak albanske Ustave.Nas nam neci biti potreban!!!
Sasa Trajkovic
Pa kakav bi to drzavni bio Vucic kad NE bi na talasu promena promenio i ustav i usao u istoriju jer svi nasi predhodni predsednici samo potrosna roba i politicke ikebane ... pokusajte da ih nabrojite 5 unazad ako se setite svih. Ustav nasi politicari tretiraju kao krov a ne kao temelj jednog drustva sto je svojevrsni NON SENS pa po logici gradjevine lakse je demontirati krov jer ako pokusate to isto sa temeljom srusicete KUCU.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.