Нова влада и пензионери
Председнички избори су својим исходом довели до тога да се на почетку лета изгласа нови премијер и нешто већа влада. Шта сада причају и очекују пензионери, занимљиво је знати. Није наодмет и по томе се равнати, поготову што део пензионерског народа упућује уљудне куртоазне честитке и истиче да нема ништа против владе и њених чланова – ако се ради по Уставу, положеној заклетви и за добробит Србије и њених грађана.
Ипак, претпоставка је да ће влада наставити са екстремном неолибералном политиком која се заснива на интересима власника капитала и приоритетима поверилаца. Уз све контроверзе око премијера, код упућенијих пензионера преовладава очекивање да ће политички волунтаризам бити ублажен стручним приступом, а бар део слепе бирократске присиле релативизован промишљенијим потезима. И да ће фалширање социјалног дијалога, делимично и под притиском ЕУ, постепено попуштати пред реалним опасностима од грађанског незадовољства.
Пензионер из Београда
ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


