Рукометаши Шпаније први пут прваци Европе
ЗАГРЕБ – Рукометна репрезентација Шпаније први пут у историји освојила је титулу првака Европе, пошто је вечерас у финалу шампионата у Загребу савладала Шведску са 29:23 (12:14).
Шпанци су претходно изгубили четири финала, укључујући и последње пре две године у Пољској од Немачке, али су сада коначно на трону, пре свега захваљујући сјајном Арпаду Штербику који је у другом полувремену имао осам одбрана.
У нападу су се истакли Феран Соле и Давид Балагуер са по пет голова.
Код Швеђана Јеспер Нилсен постигао је пет погодака.
Бронзану медаљу освојила је Француска, која је у мечу за треће место савладала Данску 32:29 (17:14).
Селекција Србије у коначном поретку заузела је 12. место.
(Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


