Станковић: Велика дипломатска победа Србије
Чињеница да Косово данас није примљено у Интерпол представља велику дипломатску победу Србије и показатељ да се рационално, истрајно, храбром борбом и у дипломатији могу постићи важни резултати, изјавио је данас аналитичар Дејан Вук Станковић.
„Србија је извојевала велику дипломатску победу у неравноправним условима и околностима јер је на страни Косова неподељено био читав западни свет, пре свих САД, Велика Британија, Француска, Немачка... Треба имати у виду да су наши услови за лобирање били мањи у односу на Косово, односно његових политичких ментора”, рекао је Станковић Танјугу.
Ово је истовремено и важан замајац у преговарачком процесу и доказ да ништа није готово, подвлачи Станковић. Он је оценио да се Србија у дипломатији показала као вешта земља, довољно јака да не трпи притиске и понижења.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


