Косовски Срби прекидају комуникацију с властима у Приштини
КОСОВСКА МИТРОВИЦА – Косовски Срби данас практично прекидају комуникацију с властима у Приштини, након што су градоначелници четири српске општине на северу КиМ поднели оставке због кршења људских и економских права Срба.
Оставке су поднете због, како је навео сад већ бивши градоначелник Косовске Митровице Горан Ракић, дискриминатирске одлуке Припштине о такси од 100 одсто после које деца на Косову неће имати храну и услове за нормалан живот, због упада РОСУ и покушаја убиства потпредседника Српске листе Милана Радоичића.
То значи да органи албанске приштинске администрације на северу КиМ више не постоје, преноси Танјуг.
Даље функционисање локалне самоуправе по приштинском албанском систему на северу КиМ се обуставља, органи власти и општинске службе неће функционисати, а локалне скупштине се неће састајати, наводи се у декларацији коју су усвојиле српске општине.
Та одлука ће остати на снази све до потпуног повлачења свих дискриминаторских мера Приштине.
И судови у овим местима обуставили су рад.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


