Рукометаши Србије са шесторицом дебитаната на СП
Селектор репрезентације Србије Ненад Перуничић изабрао је 17 рукометаша за Светско првенство у Немачкој и Данској.
На списку подмлађеног тима Перуничића налази се чак шесторица дебитаната (Веркић, Воркапић, Милосављев, Мошић, Кукић и Николић), а само су тројица са искуством на планетарним такмичењима (Марсенић, Радивојевић и Зеленовић).
На списку су, голмани: Светислав Веркић (Војводина), Владимир Цупара (Кјелце), Дејан Милосављев (Вардар) и играчи Миљан Пушица (Минден), Вукашин Воркапић (Металопластика), Милош Орбовић (Политехника), Стефан Вујић (Стеауа), Богдан Радивојевић (Рајн Некар Левен), Немања Илић (Тулуз), Иван Мошић (Адемар Леон), Вања Илић (Логроњо), Зоран Николић (Констанца), Лазар Кукић (Логроњо), Немања Зеленовић (Гепинген), Мијајло Марсенић (Фухсе Берлин), Драшко Ненадић (Цеље) и Немања Обрадовић (Висла Плок).
Српски рукометаши сутра крећу у Берлин, где ће им у А групи ривали бити Немачка, Француска, Бразил, уједињена Кореја и Русија, против које на старту играју у петак од 18 сати, јавља Танјуг.
Пласман у наредну фазу обезбедиће три селекције из групе.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


