Хумано особље КБЦ „Др Драгиша Мишовић”
Првог јануара 2019. године затекао сам се изненада у Клиничко-болничком центру „Др Драгиша Мишовић” у Београду, на хируршкој клиници. Моја деведесетогодишња мајка добила је јаке болове у трбуху. Већ навикао и делимично огуглао на такве пријеме, било да сам долазио са болесном децом, било због себе или ето, сад због мајке у врло озбиљним годинама, покушавао сам чак да нађем и разумевање за све што ће ми рећи, јер Нова година је, празник је, и заиста можда особа од деведесет година и није неки приоритет у данима (и годинама) кад и деца умиру.
Ипак, задесила ме је потпуно другачија ситуација. У дивно опремљеној болници дочекало ме је савесно и стручно особље. Бака од деведесет година је примљена као што доликује, али као што нико, нажалост, не би очекивао. Поступали су са њом људски и врло пажљиво, као што верујем да поступају са сваком особом која се нађе у њиховој клиници. Детаљно, али простим језиком који свако може да разуме, објаснили су нам неопходност операције која мора да се обави и предочили нам ризике.
Овим путем бих желео да захвалим свим запосленим у болници „Др Драгиша Мишовић”, поготово хирургу Дејану Радојевићу.
Осећам се безбедно и спокојно јер сам наишао на установу у којој се посвећено и тако одговорно ради посао.
Душан Арсић,
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


