Милојевић: Грешке нису дозвољене
Фудбалери Црвене звезде и Радничког састаће се данас у дербију кола Суперлиге, а утакмица прве рунде плеј-оф фазе могла би да наговести првака или да закомпликује шампионску трку (стадион „Рајко Митић”, 18 часова). Уколико „црвено-бели” тријумфују побегли би другопласираној екипи за седам бодова предности, што би шест кола пре краја била (пре)велика разлика, док би се тим из Ниша победом примакао на само бод заостатка.
Да би данашњи меч могао да буде неизвестан показује и податак да је Раднички једна од две екипе која је ове сезоне успела да освоји бод против Звезде у домаћем првенству. Изабраници Владана Милојевића обележили су први део сезоне са 27 победа и само три ремија, уз учинак од 93,3 одсто освојених бодова, а осим на гостовању против Радничког још једино нису успели да тријумфују у „вечитом” дербију. Поред тога што не зна за пораз у домаћим надметањима тим из Љутице Богдана је најефикаснији клуб са 80 постигнутих голова, од којих је Ел Фарду Бен дао 13, а имали су и најбољу одбрану пошто су Милан Борјан и Зоран Поповић савладани само 16 пута.
– Ових осам екипа заслужено су у плеј-офу после маратонског дела Суперлиге од 30 утакмица. Систем је такав да се „деле” бодови и све до сада је била борба за што бољу позицију пред доигравање. Биће доста добрих и квалитетних утакмица, прва од њих је дерби са Радничким. То је екипа која ће се борити са нама за титулу, али не бих отписао ни Партизан и Чукарички. Више није бод и по у оптицају за победу, него три бода, односно укупно 21 до краја сезоне. То је доста бодова, биће јако интересантно до краја првенства – рекао је Владан Милојевић.
Он је са пуно поштовања говорио о Радничком, екипи која у досадашњем делу такмичења има скор од 23 победе, шест ремија и само једног пораза.
– Раднички је екипа за сваку похвалу, играју добро и оборили су доста клупских рекорда. Има спој искусних интернационалаца и младих играча, сви су оставили добар траг и у Србији и у иностранству. Нишлије су заслужено на месту на коме јесу, а води их Ненад Лалатовић, један од најбољих тренера који Србија има, који је успео свој карактер и темперамент да пребаци на екипу. Зато нас очекује јако тешка утакмица, прави дерби. Раднички је направио бум, ту су и Чукарички и Младост који добро играју ове сезоне. То је реалност и то је добро за српски фудбал. Волео бих да и други центри у Србији буду конкурентни за борбу за највиши пласман.
Тренер црвено-белих је говорио и о систему такмичења, али и о великом броју утакмица који је његова екипа одиграла ове сезоне.
– Систем је такав да даје могућност и осмопласираној екипи у плеј-офу за излазак у Европу. То је добро за све, највећи губитник је лидер, али то је тако. Могу да рачунам на све играче, сви су у тренажном процесу. Умор наравно да постоји, али такав нам је посао, морамо да се повинујемо и да будемо психички јаки, а моји играчи то јесу. Одиграли смо велики број утакмица, а важност првенства се своди у две недеље током којих може да се преломи. Зато сада мислимо само на Раднички. И овом приликом бих позвао све наше навијаче да дођу у што већем броју и да нам помогну. Испред нас је завршница првенства у којој грешке нису дозвољене – закључио је Милојевић.
Улазнице са сусрет између две првопласиране екипе могу се купити на благајнама стадиона „Рајко Митић” по цени од 300 (север), 400 (исток) и 500 динара (запад).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


