Клупске боје Партизана
Последњих година љубитељи фудбала, а поготово симпатизери Партизана, сведоци су да се спортске боје овог клуба од црно-беле све више претварају у чисто црну. То је довело дотле да „Партизан” у последње време игра у потпуно црним дресовима, а само су бројеви и имена играча означени белом. Навијачи су такође у претежно црним мајицама, а заставе које носе такође су црне. Занимљиво би било сазнати ко о овоме одлучује, има ли управа клуба утицаја и да ли се некоме на овај начин повлађује, поготово ако се зна да навијачи Партизана носе незваничан назив „гробари”.
Са сетом се сећам година највећих успеха фудбалера Партизана, када су играли скоро искључиво у пругастим црно-белим дресовима, а прави празник за очи су били сусрети са Црвеном звездом, која је имала пругасте црвено-беле дресове.
Није јасно како намеравамо да се са оваквом иконографијом афирмишемо на међународном спортском плану, а управа клуба могла би да се код надлежних стручњака информише шта симболизује црна боја и ко је све кроз историју махао црним барјацима, па да онда одлучи да ли је та боја прихватљива за један клуб такве традиције као што је Партизан.
Р. Петровић,
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


