Слабији него пре две године
Сада када се на крају године своде сви фрагменти онога што је остварено у 2019, не можемо а да не приметимо да се наш најпопуларнији спорт још бори за свој статус на међународном пољу. Такође, чињеница је да су успеси наших најбољих клубова већи него ранијих година, да репрезентација још има какву-такву шансу да се домогне континенталног шампионата, који ће се идуће године први пут одржати у чак дванаест замеља. Али, да и наши најбољи клубови, Звезда и Партизан нису успели да понове успех од пре две године.
Те 2017. посебно смо били поносни на нашу репрезентацију, која је под стручним вођством Славољуба Муслина успела да се домогне Мундијала у Русији, и да тако после пуних осам година будемо део највеће фудбалске смотре на планети.
Србија се као победник групе пласирала на светско првенство, остављајући далеко иза себе Ирску, Велс, Аустрију, Грузију и Молдавију. Ако се погледа тај и овај најновији учинак, онда је јасно да су резултати пре две године били далеко бољи. Наша репрезентација је квалификације за првенство Европе које су завршене недавно у новембру завршила тек на трећем месту, иза Украјине и Португалије, па јој сада остаје бараж као једина солуција да се домогне великог шампионата. Идуће године у марту играћемо против Норвешке у Ослу (26) а ако њих прођемо чекао би нас вероватно фудбалски спектакл на нашем највећем стадиону, последњег дана марта, са победником меча: Шкотска – Израел.
Пре две године Црвена звезда је успела да презими у Европи и то одмах иза Арсенала са којим се сјајно носила (пораз и реми) а испред немачког Келна кога је победила оба пута и белоруског Батеа са којим је два пута играла нерешено. Ове године Звезда је била четврта а остаће упамћено да су „црвено-бели” оба пута доживели тежак пораз, од Бајерна и Тотенхема и да је у последњем колу у Атини препустила место братском клубу да презими у Европи.
„Црно-бели” су пре две године стигли до шеснаестине финала Лиге Европе, јер је након првог круга наш тим успео да заузме одлично друго место у групи, одмах иза кијевског Динама, од кога је изгубио у оба дуела а испред швајцарског Јанг бојса са којим је имао победу и реми као и против албанског Скендербега, са идентичним успехом као и са швајцарским клубом.
Добро је што се Звезда и Партизан полако устаљују у озбиљном фудбалском друштву Европе, и заиста је права штета што и ове године наши фудбалски великани нису успели да понове добре резултате, јер су били надомак великог циља. Звезда је у последњим минутама атинског меча остала без Лиге Европе, а Партизан је на несхватљив начин своју прилику да се домогне зиме пропустио у Хагу. Али, помак ипак постоји...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


